Skocz do zawartości

dwuczęściowa linka prędkościomierza


Gość ffurbo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was spotkał się z dwuczęściową linką prędkościomierza w Astrze F? Taka właśnie linka przerwała się w moim aucie. W Internecie nic na ten temat nie znalazłem. Na allegro są same linki jednoczęściowe. Czyżby poprzedni właściciel dopasował linkę z innego modelu?

 

Linka przerwała się zaraz za połączeniem w części od strony liczników, więc jeżeli udało by mi się dokupić taką drugą to bardzo ułatwiło by mi wymianę. Nie musiał bym kręcić przy skrzyni biegów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

nie wiem czy jest to akurat linka do twojego auta, ale są oryginalne dwuczęściowe w ASO, i jest mozliowsc zakupu jednej czesci tylko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, zadzwonię jutro do ASO i dowiem się jak sprawa wygląda.

 

Jak już wspominałem wolał bym uniknąć montowania linki do skrzyni biegów, ale z ciekawości: Jak tam się w ogóle dostać? Od strony maski nawet dobrze nie widać, a co dopiero włożyć tam rękę z kluczem. Od dołu chyba też nie bardzo, skoro mocowanie jest na szczycie skrzyni. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zdjąć lewe koło i nadkole. Dobrze kombinuję?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Samochód to astra f 2.0 16v ecotec rp.1995.

Zerwała się linka od prędkościomierza.Jednak linka ta jest 2-wu częściowa.

Według katalogu do tego modelu linka była 1-no częściowa.

Czy jest możliwe, że linka ta jest z innego modelu.Czego w takiej sytuacji mam szukać?

 

Możesz powiedzieć co dowiedziałeś się w ASO bo mi powiedzieli, że jest tylko jedno częściowa.Koleś w sklepie powiedział, że można dopasować od Omegi (29zł) a 2-częściowa (170zł).Sprawdzałem do GSI - jest 1-no częściowa (ok.140zł)

 

Pozdr. i proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do ASO i powiedziałem że potrzebuję linki prędkościomierza do astry F. Pracownik zapytał tylko czy jedno czy dwuczęściowa i to wszystko. Nie musiałem podawać nawet modelu silnika.

Dwuczęściowa linka kosztowała ok 140 zł. Niestety nie było możliwości zakupu jednej części, tylko całość. Linka jaką dostałem była identyczna z tą w samochodzie, ale sądzę że przede mną już raz ktoś ją wymieniał, więc trudno powiedzieć jaka była zamontowana fabrycznie.

W każdym razie ASO opla w moim mieście spisało się tym razem dobrze - doskonale wiedzieli o co chodzi i nie było problemu ze sprowadzeniem części.

 

EDIT:

 

Proponuję żebyś zadzwonił do mojego ASO (http://opel.dixi-car.pl/) i zapytał jaki jest numer katalogowy tej dwuczęściowej linki jaką sprzedają do astry, a później zakupił tę linkę u siebie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dzisiaj w sklepie i jest linka 1-no częściowo za ok.30zł.Jednak muszę wyciągnąć linkę i zmierzyć, ponieważ w Astrach były 2 długości.Jeżeli chodzi o 2-wu częściową to były montowane oryginalnie.

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności