Skocz do zawartości

Czy silnik w Astrze H 1.8 140 KM dobrze znosi LPG?


Gość Wilful

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam szanse zakupu Astry H z 2009 roku. Na pokładzie silnik 1,8 o mocy 140 koni mechanicznych z zainstalowaną instalacją gazową firmy Prins.

 

Jak oceniacie takie rozwiązanie? Czytałem, że inna generacja silników 1,8 (125 konne), bardzo dobrze znosiła gaz - jak się mają sprawy z silnikiem 140 konnym?

Czy nie ma problemu z regulacją luzów na zaworach poprzez wymianę szklanek i co za tym idzie dramatycznymi kosztami (400-600 zł co 20000 km)?

Na koniec czy ktoś może się podzielić informacjami na temat instalacji Prins?

 

Oczywiście najbardziej zależałoby mi na opinii użytkowników takich rozwiązań - choć uwagi teoretyczne również mile widziane.

 

Pozdrawiam Serdecznie

Michał z Krakowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie ma problemu z regulacją luzów na zaworach poprzez wymianę szklanek

Rodzaj paliwa nie ma nic wspólnego z regulacją luzów czy zużyciem hydropopychaczy, to już prędzej kiepski olej. Faktem jest, że spalanie gazu wpływa na szybsze zużycie gniazd zaworowych i samych zaworów. Ale jeśli Polonezem robi się na głowicy ponad 100kkm to czym tu się przejmować. Co do instalacji Prins, to najwyższa półka i jak jest prawidłowo zamontowana i zestrojona i co najważniejsze prawidłowo eksploatowana to nie będzie problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam! Chcę zapytać jak tam zakup?Doszedł do skutku? Pytam bo też zakupić takiż sam pojazd z tym że gaz chcę założyć we własnym zakresie Pozdrawiam Grzegorz :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zagazowany taki silniczek na Stagu premium do tego wtryski Hana i reduktor KME i bardzo ładnie chodził. Choć podejrzewam ze słabszy zestaw tez bez problemu ogarnie ten silnik. :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia jest to zestaw z trochę wyższej półki ale ten silnik powinien chodzić na słabszym kwestia dobrze dobranych komponentów i prawidłowego zestrojenia. Myślę że Stag 4 też by go ogarnął bo znam przypadki Toyot VVt-i i jedną VVTL-i które ogarnia bez problemu wiadomo z odpowiedni wtryskami np Magic-Jet czy matrix. Jak ktoś chciałby poeksperymentować to można założyć Easy-jet też fajna instalacja tylko trochę mało popularna i droga w PL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z18xer ma zmienne fazy rozrządu a to potrzeba instalacji z top półki, to troszkę inny silnik niż poprzednie 1.8

LR omegas, Prins,

 

Kurcze to znaczy lepszy czy gorszy? Nie bardzo się w tym łapie ! Pytam o silnik bo rozumiem że instalacji właśnie takiej jak tu koledzy napisali mam szukać? Może polecicie jakiś silnik benzynowy do zagazowania. Dzięki bardzo i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to znaczy lepszy czy gorszy?

Dla dobrego gaziarza znającego temat bez różnicy czy ma zmienne fazy czy nie bo założy i będzie śmigać. Kwestia dobrego założenia odpowiednio dobranych komponentów oraz prawidłowego zestrojenia. :hyhy:

Pytam o silnik bo rozumiem że instalacji właśnie takiej jak tu koledzy napisali mam szukać?

możliwości konfiguracji instalacji i jej poszczególnych komponentów jest masa wszystko kwestia ceny bo praktycznie każdy silnik da się zagazować:/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xellio, moje pytanie było raczej o sam silnik czy warto zainteresować się właśnie tym a może innym np: tym 140 KM bo na prawdę nie wiem , czy to dobrze że ma zmienne fazy czy też nie proszę o poradę gdyż naprawdę w niedługim czasie zamierzam nabyć Astrę H z silnikiem benzynowym do zgazowania . Może jakieś podpowiedzi co do rocznika (szukam ok. 2005-2007) z góry dzięki za wyrozumiałość :jupi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności