Skocz do zawartości

Informacje na temat spalania i osiągów 1.2 8V


Gość olos

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam corse b z silnikem 1,2 8v 5d z 96 roku; chciałbym się dowiedzieć troche więcej na temat silnika i jego osiągów. pierwsze moje pytanie ile powinien spalć? bo ja robie po mieście ok 500km na pełnym zbiorniku paliwa czyli na 45l? drugie moje pytanie co może powodować nie równa prace silnika na niskich biegach (1 i 2) tzn jest jakby efekt długiej turbo przy rozpędzaniu siędziury czyli najpierw sie rozpędza później jakby wogóle nie dostawał gazu i znowu rwie do przodu? i ostatnie moje pytanie bo zamierzam wymienić mechanizm otwierania szyb w aucie z przodu z korbek na elektryczne czy musze też wymienić uszczelki w drzwiach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z silnikem 1,2 8v 5d z 96 roku; chciałbym się dowiedzieć troche więcej na temat silnika i jego osiągów.

http://forum.opel24.com/wszystkie-silniki-gm-rozpiska-danych-technicznych-vt41833.htm

co może powodować nie równa prace

silnika na niskich biegach

Np.niesprawne świece,kable WN,aparat zapłonowy czy sonda lambda.(ta ostatnia ma też znaczący wpływ na zużycie paliwa)

Check się nie zapala?Może masz zapamiętane jakieś błędy,spróbuj sczytać http://forum.opel24.com/kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika-vt41827.htm

zamierzam wymienić mechanizm otwierania szyb w aucie

z przodu z korbek na elektryczne czy musze też wymienić uszczelki w drzwiach?

A co mają wspólnego uszczelki w drzwiach z szybami ???;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakby efekt długiej turbo przy rozpędzaniu siędziury czyli najpierw sie rozpędza później jakby wogóle nie dostawał gazu i znowu rwie do przodu

Przyzwyczaj się do tego albo poświęć znaczną część życia na odnalezienie przyczyny, nie jesteś pierwszy i ostatni z takim problemem ???;)

 

ile powinien spalć?

Silnik w bardzo dobrym stanie:

trasa-5 litrów na setkę

miasto- 8 litrów max

 

chciałbym się dowiedzieć troche więcej na temat silnika i jego osiągów

Wystarczy wykazać trochę ochoty w szukaniu odpowiedzi:

http://forum.opel24.com/prosze-o-wszystko-dot-corsa-10-12v-vt14728.htm

W przyszłości proszę nadawać tematom tytuły mówiące coś o problemie, samo słowo problem nic nie mówi i jest nie zgodne z regulaminem, poprawiłem tytuł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności