Skocz do zawartości

Brak sygnału od czujnika tylnego prawego koła


Gość rrafalek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zapalila mi sie kontrolka ABS ESP po podłaczeniu OP-Techa wyswietliło mi nastepujacy bład :

C0050 - Brak sygnału od czujnika tylnego prawego koła

(08) - Obecny

Zrobiłem jazde z kompem predkosc tylnego prawego kola "zero" reszta idzie rowno.

Wyczyscilem wtyczke zmierzylem czy dochodzi napiecie - wszystko ok

Czy czeka mnie wymiana calej piasty?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie bo kontrolki czasami sie nie swieca i wszystko jest ok. Moze kabelek ktory wychodzi z piasty?

Jaki on jest dlugi i gdzie sa jeszcze łaczenia na wtyczkach . Jedno na piascie znalazlem i wyczyscilem

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią Sie 06, 2010 21:13 ]

Dzis jezdzilem berdzo duzo i kontrolka tylko raz mi sie zapalila ale w 90 % wszystko dzialało .Czy to mozliwe ze czujnik jest uszkodzony jak raz dziala a raz nie ??

 

[ Dodano: Czw Sie 12, 2010 22:51 ]

Koledzy mam watpliwosci czy wymieniac te piaste bo od trzech dni nie zaswieciła sie kontrolka ani razu. Czy to jest normalne jezeli czujnik byłby uszkodzony. Nie chce wydawac zbednych pieniędzy.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobnie jest w mojej Astrze H 1.6.

Zapalała mi się kontrolka od ABS I ESP. Pojechałem do serwisu i stwierdzili, że może to być czujnik ABS w prawym lewym kole (taki wykazało błąd na kompie). Wymieniłem piastę i po 3 miesiącach znowu jest to samo. Co jakiś czas zapalają się kontrolki. Nie wiem czy padł kolejny czujnik w innym kole czy to winna czegoś innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas zapalają się kontrolki.

Nie pozostaje nic innego jak sczytać błędy,możesz znowu jechać na kompa lub spróbować samemu. http://forum.opel24.com/kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika-vt41827.htm

Nie wiem czy padł kolejny czujnik w innym kole

Zobaczysz po sczytaniu błędów.Jest też możliwość że padła ta piasta którą już wymieniłeś.Jakiej firmy ona była?Tanie zamienniki lubią często padać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie blad jak swiecą kontrolki jest nastepujacy:

Łączna ilość kodów: 1

 

C0050 - Brak sygnału od czujnika tylnego prawego koła

(08) - Obecny

 

Jezeli nie swieca nie ma bledów odczytu.

 

Jechalem z podlaczonym kompem i pokazywało predkosc tylniego prawego kola 0km/H a pozostałee np po 60km/H .jezeli kontrolki sie nie swieca to predkosci na 4 kolach sa jednakowe.

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie Sie 15, 2010 22:06 ]

Najnowszy odczyt komputera z wczoraj :

 

Łączna ilość kodów: 3

 

C0050 - Brak sygnału od czujnika tylnego prawego koła

(08) - Nie występuje

 

C0050 - Czujnik prędkości koła,prawa str. tył - usterka

(00) - Nie występuje

 

C0050 - Czujnik prędkości koła,prawa str. tył - usterka

(0A) - Nie występuje

 

[ Dodano: Sro Sie 18, 2010 22:41 ]

Dzis zaobserwowalem zjawisko ze kotrolki sie zswieca i slysze przy hamowaniu zgrzyanie pod pedalem hamulca ,nie zawsze ale slychac cos podobnego do tego jak dziala ABS -Lekki podskok pod pedalem hamulca.

Czy to moze byc zwiazane z uszkodzen iem czujnika w prawym tylnim kole??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności