Skocz do zawartości

CDR 2005 + wyjście na wzmacniacz.


Gość okmiwww

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na forum elektrody zadałem pytanie jak połączyć wzmacniacz w Corsa C i dostałem odpowiedz, że w tym radiu jest wyjście na wzmacniacz.

Faktycznie w opisie kostki jest coś takiego...

 

Jestem początkujący i nie bardzo wiem jak podejść do tej informacji, czy coś mi to da i czy w ogóle jest prawdziwa??

 

Był bym wdzięczny za podpowiedzi.

 

PS.

Jeszcze takie pytanie jak pociągnąć kabel od akumulatora do tuby? A dokładnie którędy? W którym miejscu przejść kablem od akumulatora do kokpitu?

 

Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą kostkę ale trochę inny schemat z opisem.

Powiedz mi przy twoich oznaczeniach kabel remove gdzie się podłącza?

Z góry dzięki pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remove

w j.ang- usunąć. Co to za kabel?

 

Na Elektrodzie dostałeś info że jest w tym radiu wyjście na wzmacniacz, tylko nie napisali chyba że nie w każdym CDR 2005.

Faktycznie w opisie kostki jest coś takiego...

Zrób fotkę tego opisu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.

jak wrócę dokończę moją walkę z tubą w Corsa C.

No na tym schemacie też przy tym pinie pisze że niektóre modele...

Podłącze to normalnie i dokładnie opisze czy działa, czy nie spaliłem nic :D i jak sobie poradziłem z tym zagadnieniem bo nigdzie nie znalazłem takiego opisu przy tym samochodzie...

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tu http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/iso.htm

Autor pisze że często producenci nie opisują dodatkowych pinów. Porównaj z podobnymi wtykami,w innych radiach, może są tam wyjścia na wzmacniacz tylko nie opisane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

okazuje się, że ten opis jest tak uniwersalny ze wszytko tam jest.

Ale CDR2005 ma kilku producentów i w mojej wersji nie ma tej opcji.

 

Powiem tak sprzęt został podłączony na razie działa ale musze sprawdzić dlaczego na postoju tak szybko mi akumulator pada przy graniu. Trzeba sprawdzić czy akumulator ma już dosyć czy gdzieś mi prąd ucieka :piwo:

 

Za kilka dni się dowiecie.

Dodam tylko, że w aucie mam oryginalny akumulator od 2003 roku i nigdy mnie jeszcze nie zawiódł :D

 

Oryginalne to oryginalne... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze jakiegoś znajomego elektronika zapytać czy wyprowadzi z środka radia wyjścia na wzmacniacz.

Akumulator faktycznie bardzo długo wytrzymał i jego czas już chyba nadszedł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. moje zabawy ze sprzętem dobiegły końca a ja mam chwile, żeby napisać kilka słów na ten temat tak jak obiecałem.

 

No więc błąd MUTE na wyświetlaczu to nie błąd tylko włonczony system głośnomówiący spowodowany zwarciem styków na radiu. Wystarczy przeczyścić alkoholem w moim przypadku bolsem :beer:

 

Do auta kupiłem tube z aktywnym wzmacniaczem za 150zł. Na kilku forach mnie skrytykowano i powiedziano, że szkoda moich pieniędzy...

 

Śmiało mogę powiedzieć, że uzyskałem taki efekt jak chciałem...

Sprzęt jest na prawdę bardzo dobry. Chciałem mieć podbicie basów w samochodzie i mam.

Zaraz inaczej się słucha muzyki. Koledzy są pod wrażeniem efektu jaki uzyskałem...

 

Kable są pociągnięte razem z oryginalnymi kablami w tych kanałach także nic nie widac i tylko w tyłu w bagu wystaje 5 kabelków podłączonych do tuby no ale to chyba oczywiste...

 

Tuba podłączona jest przez wyjście input (czy jak to się tam piszę) i jest ok.

 

Dodam tylko że przy włączonej muzyce tablica nie lata i nie słychać na zewnątrz dudnienia efekt jest tylko w środku. Po wyregulowaniu tuby, która dodaje bass w muzyce. Pisze bo jeżeli ktoś chce żeby tablica dzwoniła i całe miasto słyszało go to przy tym sprzęcie raczej tego nie uzyska.

 

Nigdy wcześniej nie miałem z tym styczności tzn. ze sprzętem audio w samochodach. Wszystkiego nauczyłem się czytając przez dwa dni forum elektrody, tego i jeszcze jednego corsy... Można wszystko znaleść i dodatkowo przeczytałem podstawy caraudio w pdf, kilka stron które wyjaśniają podstawowe zagadnienia.

 

Tak 7 lat to długo ale oryginalne rzeczy to oryginalne a nie badziewskie podróbki. Wiesz czy jego czas isę już skończył? hmm raczej nie :twisted: Nadal działa. W prawdzie na zapłonie po 30 minutach grania z podłączoną tubą jest problem z odpaleniem, ale bez tuby na oryginalnym sprzęcie ostatnio miałem włączone dość głośno radio przy czyszczeniu auta przez jakieś 2-3 godziny i z odpaleniem nie było problemu więc widac co znaczy oryginalne. A co do tuby nie mogę mieć pretensji nikt z kostruktorów nie przewidział do tego auta takiego zrzeracza prądu zwłaszcza, że ktoś podłączy takie coś po 7 latach :beer: hehe

 

To na tyle.

 

Pozdrawiam i polecam robienie takich rzeczy samemu bo po krótkiej lekturze okazuje się, że jest to bardzo proste.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności