Skocz do zawartości

Kilka podstawowych problemów


Gość zapala88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem Vectre z silnikiem 2.0 DI 16V 60Kw(82KM)

Mam kilka problemów jak to po kupnie auta wymieniłem olej Filtr ( powietrze pyłka Olej )

i jest kilka istotnie irytujacych mnie spraw ktore nie daja mi spokoju, Mianowicie:

 

I. Nie wiem co sie dzieje ale nie działają mi swiatła Drogowe ( długie ) gdy przyciągam manetke do siebie swiatła są lecz gdy chce usytawic je na stałe (manetke odpycham w strone deski rozdzielczej ) ani nie włączaja sie one ani nawt nie pojawia sie kontrolka na desce rozdzielczej.

 

II. Pali mi sie kontrolka silnika po odpaleniu auta czasem gasnie czasem znow sie zapala i nie wiem czym moze to byc spowodowane... ciezka sprawa gdyz kupilem auto jako nieodpalajace... po odpaleniu dzieje sie tak jak wyzej napisalem...

 

III. Gdy wkręcam samochód na wyzsze obroty turbina swiszczy jak by miała zaraz odleciec... zbiera sie poprawnie i dobrze wcodzi na obroty do konca (Odciecie zapłonu) ale dzwiek jest dosc niepokojacy...

 

IV. Najbardziej irytujacy mnie problem to to ze auto po nocy ciezko pali... odrazu po przekreceniu kluczyka odpala i chodzi bez zarzutu po czym gasnie po jakis 10 sec i juz nie mozna go odpalic trzeba niezle sie nakrecic zeby zalapał... ( zastanawiałem sie nad wymaiana wkladu filtra paliwa wraz z uszczelkami ) gdyz obiaw wydaje sie na zapowietrzanie ukladu przed filtrem moze przez nieszczelny oring... a gdy auto juz zapali to nie ma zadnych problemow z jego ponownym odpaleniem...

Ważne może być to ze pojazd przed zakupem przez około 40dni nie był odpalany i w momęcie gdy odkreciłem pokrywe filtra paliwa okazało sie ze filtr był kompletnie pusty ( suchy ) Przed tym dłuzszym postojem samochud odpalał bez najmniejszych problemów...

 

To narazie wszystko co zdarzyłem zauważyc przez okres odkad mam Vectre ale pewnie jak cos jeszcze zauwaze to sie odezwe...

 

Z góry dziekuje za pomoc i odwdziecze sie piwkiem :D:D:D:D

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działają mi swiatła Drogowe

Możliwe że siadł przełącznik zmiany świateł.

 

Pali mi sie kontrolka silnika po odpaleniu auta

odczyt błędów na kompie powinien coś wyjaśnić.

 

odrazu po przekreceniu kluczyka odpala i chodzi bez zarzutu po czym gasnie po jakis 10 sec

gdy odkreciłem pokrywe filtra paliwa okazało sie ze filtr był kompletnie pusty ( suchy )

prawdopodobnie jakaś nieszczelność i układ paliwowy zapowietrza się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jak mamsprawdzić czy występuje tam jakakolwiek nieszczeelnosc?? i co z tą turbina czemu swiszczy jak szalona??

 

Już dopadłem problem... Czy rura idąca do turbo zaraz przed ta charmonijka ma miec otwór?? bo w mojej sie taki niestety znajduje i tamtedy tak ucieka powietrze i szumi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jak mamsprawdzić czy występuje tam jakakolwiek nieszczeelnosc

Musisz prześledzić przewody paliwowe od zbiornika paliwa aż do pompy wtryskowej i zwrócić uwagę czy nie są mokre.

 

 

Czy rura idąca do turbo zaraz przed ta charmonijka ma miec otwór

Zrób fotkę jak możesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/11/18/54/63/1118546315

 

Tylko tak jestem w stanie to zrobic nie specjalnie zauwazylem mozliwosc dodawania zdjec...

 

Ale chodzi o tą rure stalowa dochodzaca do turbiny przed ta harmonijka jest otwór od dołu i tamtedy mocno leci powietrze (spaliny) jak dodaje gazu...

 

Pomocy... za tydzien jade na wakacje i chce auto wypicowac zeby bylo mozna dojechac nad morze w spokoju...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności