Skocz do zawartości

Elementy zawieszenia - co kupić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

przymierzam się do wymiany niektórych elementów zawieszenia w przodzie. Mówię tu o gumie i łączniku stabilizatora (z tego co się orientuję to właśnie one są odpowiedzialne m.in. za charakterystyczne "dobijanie") ...

 

Mam natomiast problem z doborem części

 

1. guma(poduszka) stabilizatora

 

Dołączona grafika

 

2. łącznik stabilizatora

 

a)

 

Dołączona grafika

 

 

:piwo:

 

Dołączona grafika

 

Problem w tym iż części 2 a) i 2 :D nazywają się tak samo (allegro).

 

To jest to samo ? Mam na myśli czy to się jakoś demontuje ? Czy lepiej wymienić razem z tym plastikiem ?

 

Wzoruje się na tym linku

http://forum.samnaprawiam.com/podwozie-wymiana-lacznikow-oraz-gum-stabilizatora-astra-g-vt1072.htm

Dzięki.

PS. Jest coś jeszcze co można profilaktycznie wymienić rozbierając te elementy ?

Dzieki.

Daniel.

 

EDIT. Jakiej firmy polecacie te elementy febi moze byc ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie dodatkowe pytanko.

Poczytałem troszkę i zastanawiam się czy koniecznym będzie ustawienie geometrii kół po wymianie powyższych elementów.

 

Czy są jakieś zabiegi, po zastosowaniu których nie trzeba będzie zbieżności kół ustawiać ?

Dziękuje.

PS. Dysponuje kanałem ... koniecznym będzie ściąganie koła czy sam lewarek (deski) wystarczą ?

EDIT. Zdecydowałem się na części TRW od użytkownika "Rafał Stachowiak(rafaellin)" z allegro, mam nadzieje, że nie macie przykrych z nim doświadczeń :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kola zdjac musisz

po wymienie gumy stabilizatora i wieszaka stabilizatora

ustawianie nie jest potrzebne

Dzięki za odpowiedź.

Wieszak stabilizatora to inaczej łącznik jak rozumiem :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie odświerzyć temat, bo strasznie mi stuka i puka zawieszenie, a do tego samochód nie trzyma się drogi tak jak powinien. Moja cierpliwość właśnie się skończyła. Od kupna auta minęły dwa lata. Rok temu wymieniłem końcówki drążków na lemfordery. Teraz wiem, że całkiem padły amortyzatory z przodu (tył wymieniony). Nie chce mi się szukać co stuka i co póka, bo mam podstawy twierdzić, ze większość bebechów jest na wykończeniu. Po przeglądnięciu forum stworzyłem taką liste zakupów:

 

-amortyzatory przód KYB

- odboje

- łożyska amortyzatorów

- łączniki stabilizatora Lemforder

- sworznie wahaczy

- tuleje wahaczy

- gumy stabilizatora

- co jeszcze?

Czy po takiej wymianie powinna (przynajmniej w teorii) nastac cisza? jak na astrolota oczywiście. Czy w przypadku każdej z powyższych częsci warto inwestować w lemfordera? .

Ostatnie pytanko. Czy łącznik stabilizatora jakoś się zużywa, czy działa zero-jedynkowo, tzn. pęknięty/złamany albo dobry?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku każdej z powyższych częsci warto inwestować w lemfordera? .

a ile chcesz pojeździć tym autem, jeśli nie planujesz go sprzedać, to - tak

jeśli nie jesteś pewny - to też, ew. możesz wybrać z innych firm - z wymienianych na forum.

 

Czy łącznik stabilizatora jakoś się zużywa

jest on zbudowany na zasadzie przegubu/-ów kulistych, a te podobnie jak w końcówkach, sworzniach czy drążkach - się zużywają. Przy czym łączniki zwykle wymieniane są częściej niż wymienione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności