Skocz do zawartości

Metaliczne dzwieki przy skrecie w lewo


Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm

 

tak jak w tytule podczas skertu w lewo słychac dosyc głośne dzwieki (tak jak by trzaska blacha o blache) wydaje mi sie ze to z lewego przedniego koła. jast tomozliwe ze to klocki?? (były wymieniane przy 115 tys, a teraz mam 158tys) Takie dodoadkowe pytanie czy a astrze H jest czujnik zuzycia klocka hamulcowego??

 

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze, ale słyszałem ze objawem przegubu jest min. dzwiek przy dosyc enegricznym ruszeniu na skeconych kołach, a ja tekiego czegos nie mam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

dodoadkowe pytanie czy a astrze H jest czujnik zuzycia klocka hamulcowego??

Jest .

podczas skertu w lewo słychac dosyc głośne dzwieki (tak jak by trzaska blacha o blache)

Trzeba luknąć pod samochód i zobaczyć co powoduje ten dźwięk (może sprężyna walnięta po lewej stronie) a w czasie jazdy samochód jedzie stabilnie? Napisz jeszcze czy to się dzieje podczas jazdy czy na postoju jak skręcasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kerce kierownica na postoju jest cisza, jak skrece koła w lewoprawo i energicznie ruszę - cisza. A wiec to chyba nie przegub...

Co do stabilności nic nie zauważyłem zeby auto inaczej sie zachowywało

 

A dzieje sie to podczas jazdy przy predkosci koło 30-40kmh przy skrecie w lewo podczas np. na zawracaniu na rądzie...

 

[ Dodano: Nie Sie 08, 2010 18:03 ]

Treaz sprawdzałem sprężynę, nie jeste uszkodzona i jest na swoim miejscu, ma ktos jeszcze jakies pomysły co to moze byc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Na początku było słychać tylko przy skręcie w lewo, potem czasami tez przy jeździe na wprost. Dźwięk ustaje przy, nawet lekkim, wciśnięciu pedau hamulca. Jeszcze nie byłem w warsztacie, ale mój zaufany mechanik przez telefon powiedział ze to najprawdopodobniej jakaś (on powiedział dokładnie jaka, ale ja juz nie pamiętam) osłona dotyka do tarczy hamulcowej. Sprawa podobno niegroźna, a naprawa to kwestia kilki minut i odgięcia blaszki.

 

Jeśli gadam głupoty to wybaczcie, ale tylko przekazuje info od speca :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Jeśli gadam głupoty to wybaczcie, ale tylko przekazuje info od speca

Zgadza się co do joty to kwestia kilku minut, zdjąć koło odgiąć osłonę tarczy hamulcowej i po kłopocie.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Na początku było słychać tylko przy skręcie w lewo, potem czasami tez przy jeździe na wprost. Dźwięk ustaje przy, nawet lekkim, wciśnięciu pedau hamulca. Jeszcze nie byłem w warsztacie, ale mój zaufany mechanik przez telefon powiedział ze to najprawdopodobniej jakaś (on powiedział dokładnie jaka, ale ja juz nie pamiętam) osłona dotyka do tarczy hamulcowej. Sprawa podobno niegroźna, a naprawa to kwestia kilki minut i odgięcia blaszki.

 

Jeśli gadam głupoty to wybaczcie, ale tylko przekazuje info od speca :beer:

 

Wczoraj odkręciłem koła przednie i ... dziwne ale ja nie mam osłony za tarcza hamulcowa, w poprzednim aucie (punto) za tarcza hamulcowa była cienka metalowa osłona natomiast w Astrze wygląda to tak (u mnie) tarcza wentylowana, czyli dwa krążki, połączone poprzecznymi blaszkami tworzące odstęp miedzy krążkami, a wiec nie mam osłony za ani pod tarcza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności