Skocz do zawartości

Duże zużycie oleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Koledzy bardzo proszę o rade.

Posiadam corse B rocznik 98 z silniczkiem 1.0 benzynka. Od pewnego czasu zauważyłem wzrost zużycia oleju, w kwietniu wymieniałem cały olej i filtry(przebieg 97000km) w między czasie zrobiłem dolewke ze względu na wskaźnik poziomu oleju na bagnecie a teraz znowu mam sytuację że bagnet suchy autko przy odpaleniu tłucze się jak traktor przez jakieś 3 sekundy a stan licznika na dziś to 101000km. Używam Mobila półsentetyka ale nosze się z zamiarem zalania go mineralnym jak w dalszym ciągu będzie tak zjadał olej. Silniczek jest czyściutki i suchy nic nigdzie nie kapie. Proszę o jakąś rade.

 

Pozdrawiam

zmieniłem tytuł/daro

(opelek połyka olej jak czołg..)tego szukajka nie ogarnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta litrowa popierdółka spala sporo oleju.

Norma to 0,7 litra na 1000km, musisz obliczyć ile spala u Ciebie,wtedy będziesz wiedział czy jest jakiś kłopot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bardzo proszę o rade.

Posiadam corse B rocznik 98 z silniczkiem 1.0 benzynka. Od pewnego czasu zauważyłem wzrost zużycia oleju, w kwietniu wymieniałem cały olej i filtry(przebieg 97000km) w między czasie zrobiłem dolewke ze względu na wskaźnik poziomu oleju na bagnecie a teraz znowu mam sytuację że bagnet suchy autko przy odpaleniu tłucze się jak traktor przez jakieś 3 sekundy a stan licznika na dziś to 101000km. Używam Mobila półsentetyka ale nosze się z zamiarem zalania go mineralnym jak w dalszym ciągu będzie tak zjadał olej. Silniczek jest czyściutki i suchy nic nigdzie nie kapie. Proszę o jakąś rade.

 

Pozdrawiam

Miedzy min a maks na bagnecie jest zazwyczaj 1l oleju jeżeli na 4000 dolewałeś nawet dwa razy to i tak to bardzo dobrze. A duzo Ci sie zwiekszł wzrost zużycia, ile brał poprzednio?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu w swoim samochodzie też dużo dolewałem oleju 0,5 l. na około 1500 km. Jednak znajomy nie uwierzył że ople tyle "połykają" popatrzał, dzień, drugi i okazało się że mam pęknięty oring hmm blisko koła pasowego (jest temat na forum) od tego czasu tj. od lutego 2010 nie dolewałem oleju mam prawie max - bo wtedy tak dolałem. Moim zdaniem masz wyciek - mam nadzieje bo to jest najtańsza opcja z możliwych.

 

Pozdr. :?:

 

--edycja

 

mamy nawet ten sam typ silnika. Podłóż jakiś papier tekturowy pod silnik i oczywiście wcześniej posmaruj go kredą - ponoć widać wtedy olej, smary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta litrowa popierdółka spala sporo oleju.

Norma to 0,7 litra na 1000km, musisz obliczyć ile spala u Ciebie,wtedy będziesz wiedział czy jest jakiś kłopot.

Ten silnik w żadnym wypadku ni ema prawa spalać tyle oleju, zużycie 0,7na tysiaka jest nienormalne....

Tłuczenie po dopaleniu może być objawem padniętego rozrządu...

Napisz ile mnie więcej ci żre oleju ten silnik i jeśli nie ma wycieków jedź sprawdzić w jakiej jest on kjondycji bo tu pewnie będzie przyczyna takiego spalania oleju...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, moja corsa 1.0 jeździ na syntetyku, nie dolewam oleju, a jeśli już to raz na jakieś 8 tyś. km, bo tyle robię w roku i właśnie pykło 190tys na liczniku. czytając inne posty czekam kiedy u mnie sie coś posypie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności