Skocz do zawartości

Astra G-Czujnik poziomu cieczy chłodzącej.


Gość rafaeledi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, takie pytanie:

w moim liczniku w astrze g 1.6 8v 75km są takie dwie kontrolki na które zwróciłem uwagę, których próżno szukać w instrukcji obsługi mojego auta.

Jedna kontrolka to kontrolka temperatury cieczy chłodzącej (taki termometr) chodzi o to że na zegarach jest rysunek ale nie ma wlutowanej diody(sprawdzałem). Generalnie pytam bo u mojego ojca w seacie ta kontrolka wskazuje również gdy poziom płynu jest zbyt niski. Ja już raz przegrzałem silnik bo nie wiedziałem ze mi płyn wyciekł. Ewentualnie jak założyć sobie taką funkcje?

Druga kontrolka to bardziej ciekawostka, znajduje się ona na prawej stronie licznika na samym skraju u dołu - jest to taki jakby "garczek z którego paruje". Tam też nie mam wlutowanej diody.

Nie mam komputera ale wersje astry tez nie mam ubogiej, wersja z Belgii.

 

Zmieniłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jak

założyć sobie taką funkcję?

... http://moto.allegro.pl/item1171254769_wskaznik_temperatury_wody_auto_gauge_indiglo.html

jest to taki jakby "garczek z którego paruje". Tam też nie mam wlutowanej diody.

... ikonka od podgrzewania czegoś - ale skoro nie masz tej funkcji to jest pusta ...

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?p=422057#422057

... sądzę, że masz poczucie humoru ... :wino::wino::wino: pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie poczucie humoru :D

Chciałbym założyć sobie taką funkcje. Czy astry g miały czujnik do płynu chłodzącego zintegrowany z korkiem(tak jak to astry f miały) czy potrzebny jest nowy zbiorniczek??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie poczucie humoru :D

... i cieszymy się, że Ty też masz ... ;);)

Chciałbym założyć sobie taką funkcje

... kontrolka nic Ci nie będzie pokazywać - jedynie przekroczenie progu na jaki będzie ustawiony czujnik ... tzn zaświeci się jeśli temp cieczy przekroczy np. 100 st C ... czy o to Ci chodzi :D w/g mnie taki zegar jak w linku jest lepszy - pokazuje bieżącą temp cieczy... pozdro ...

:D:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ja się źle wyraziłem, ale chodzi mi o to żeby założyć sobie czujnik poziomu cieczy chłodzącej.

Czy astry g miały czujniki poziomu cieczy chłodzącej? jeśli tak to czy był oo zamontowany w korku czy bezpośrednio do zbiorniczka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka temperatury cieczy chłodzącej (taki termometr)

chodzi mi o to żeby założyć sobie czujnik poziomu cieczy chłodzącej.

... no i jak mamy sie dogadać :beer::D

... weź korek z czujnikiem i przymierz - choćby na szrocie ... jesli pasuje - poprowadzisz kabelki i gitara ... pozdro ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności