Skocz do zawartości

Opel Astra II kilka usterek


Gość kubczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum (z racji iż niedawno zakupiłem wspaniały samochód Opel Astra II) co nie oznacza, że należy mnie traktować z pogardzeniem i szydzeniem.

Ale przejdźmy do problemów.

Usterka 1:

Nie działa regulacja świateł. Przy włączonych światłach mijania gdy świeciły one bezpośrednio na moją bramę od garażu przestawiałem pokrętło (znajduje się po lewej stronie kierownicy nad schowkiem) no ale nic nie ruszyło.

Usterka 2:

W komputerze pokładowym wyświetla mi się tylko napis REICHWEITE. Oznacza on ile na baku można jeszcze przejechać km. Ale gdy chcę to zmienić naciskając odpowiednio przycisk S na przełączniku od wycieraczek nic się nie dzieje. Napięcie do kostki dochodzi (5V) ale przyciski obydwa nie reagują. Czy to jest wina przełącznika ?

Usterka 3:

Podczas opuszczania szyb (elektryczne) w pewnym momencie coś strasznie piszczy. Myślę, że jest to kontakt szyba a jakaś uszczelka. Jak można to wyeliminować?

Usterka 4:

Prawe lusterko. Nie moge nim operować choć słychać, że silniczek chodzi. Co z nim ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa regulacja świateł. Przy włączonych światłach mijania gdy świeciły one bezpośrednio na moją bramę od garażu przestawiałem pokrętło (znajduje się po lewej stronie

kierownicy nad schowkiem) no ale nic nie ruszyło.

sprawdzi czy silniczki pracują, nasłuchując, gdy ktoś będzie zmieniał położenie, jesli nie to sprawdzi czy jest dochodzi napięcie.

W komputerze pokładowym wyświetla mi się tylko napis REICHWEITE. Oznacza on ile na baku można jeszcze przejechać km. Ale gdy chcę to zmienić naciskając odpowiednio przycisk S na przełączniku od wycieraczek nic się nie dzieje. Napięcie do kostki dochodzi (5V) ale przyciski obydwa nie reagują. Czy to jest wina przełącznika ?

tez bym stawiał na przełącznik na 1ym miejscu

Podczas opuszczania szyb (elektryczne) w pewnym momencie coś strasznie piszczy. Myślę, że jest to kontakt szyba a jakaś uszczelka. Jak

można to wyeliminować?

częsta usterka, spróbuj rozebrac drzwi i przesmarować uszczelkę na początek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności