Skocz do zawartości

Wymiana przepustnicy? Pilne- Kilka pytań


Gość chrzanu

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro muszę wymienić przepustnicę którą już zakupiłem i mam kilka pytań co do jej wymiany.

1) Czy można ją wymienić samemu bez koniecznej jazdy do warsztatu?

2) Jeżeli odłączę kostkę od starej i podepnę ją do tej nowej przepustnicy wszystko będzie działać? Nie będzie trzeba podpinać pod komputer? (Pytam się bo nie znam się na tych rzeczach)

3) Z przepustnicy odchodzą chyba 4 przewody które są umocowane na jakieś zaciski które nie maja śrub tylko jakieś dziurki czy coś. Albo się źle przyjrzałem bo nie widziałem żadnych śrub na tych zaciskach. Wiec co z nimi? Jak je zdjąć i założyć ponownie?

 

Prosze o szybką pomoc ponieważ chcę ją wymienić jutro rano samodzielnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie podałeś symbolu silnika a ten link tyczy się silnika X18XE, ale może Ci to pomoże. Znajdziesz tam dokładny opis demontażu i czyszczenia (to akurat Ciebie nie interesuje):

http://www.instalacjebudowlane.pl/obrazki/auto/przepustnica_x18xe1.pdf

A pod tym linkiem znajdziesz tutorial z elektronicznym pedałem gazu i demontażem przepustnicy:

http://www.megaupload.com/?d=L8ARQU0Y

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro muszę wymienić przepustnicę którą już zakupiłem i mam kilka pytań co do jej wymiany.

1) Czy można ją wymienić samemu bez koniecznej jazdy do warsztatu?

Tak.

 

2) Jeżeli odłączę kostkę od starej i podepnę ją do tej nowej przepustnicy wszystko będzie działać? Nie będzie trzeba podpinać pod komputer? (Pytam się bo nie znam się na tych rzeczach)

Odłączaj śmiało.

 

3) Z przepustnicy odchodzą chyba 4 przewody które są umocowane na jakieś zaciski które nie maja śrub tylko jakieś dziurki czy coś. Albo się źle przyjrzałem bo nie widziałem żadnych śrub na tych zaciskach. Wiec co z nimi? Jak je zdjąć i założyć ponownie?

Zaopatrz się w ścisk do takich zacisków. Ja kupiłem w Makro za ok 35 PLN.

Pamiętaj o wymianie uszczelki pod przepustnicą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo1, niepotrzebnie się wysilamy gość napisał posta w sobotę 14 sierpnia o 21:42 i od tamtej pory nawet nie zaglądnął na Forum czy ktoś mu odpisał a było mu tak pilno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności