Skocz do zawartości

Piszczące hamulce w Corsie C


Gość Corsa2001

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właścicielem Opla Corsy C 1.0 rocznik 2001. Od zimy po rozgrzaniu silnika piszczy mi koła w samochodzie, przestają jedynie wtedy kiedy zacząłem hamować. Z początku myślałem, że to wina ręcznego, gdyż samochodem jeżdżę głównie w weekendy (a w tygodniu stał na zaciągniętym ręcznym, wiem, głupota), ale tak to by piszczały chyba od razu. Mechanik sprawdził cały tył i nie widział żadnych nieprawidłowości, więc pozostał przód, którego jednak już nie zdążył sprawdzić. Nie wiem czy to wina klocków, zacisków czy czegoś... Może ktoś miał kiedyś podobny problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy i po długich poszukiwaniach okazało się, że zacierały się prowadnice zacisków. Kupiłem reperaturki, wymieniłem gumki na tłoczkach, posmarowałem specjalnym smarem, który był w komplecie i wszystko gra. A smarowania smarem z dodatkiem miedzi nie polecam, po jakimś czasie robi się bardzo gęsty a w tym przypadku nie jest to wskazane. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W mojej Corsie C również miałem piszczący element w przednim prawym kole. Piszczenie ustawało w momencie hamowania. Z początku myślałem, że okładzina jest cienka i odzywa się blaszka przypominająca o zużyciu klocków. Klocki były fabryczne sześcioletnie. Rozebrałem okazało się, że okładzina nie jest bardzo wytarta i to nie blaszka. Jednak klocek na swojej powierzchni miał kilka małych wżerów, również stan jego krawędzi pozostawiał wiele do życzenia. Tarcza była w dobrym stanie nie posiadała nawet najmniejszego rantu bądź uszkodzeń powierzchni. Sprawdziłem też zacisk i tłoczek - wszystko w porządku. Wymieniłem klocki za komplet na przód zapłaciłem niecałe 100zł i jeżdżę na nich obecnie, przestało piszczeć.

Może być tak, że po 6 latach materiał cierny klocka po prostu traci swoje własności co objawia się powstaniem wżerów lub delikatnymi uszkodzeniami krawędzi. W każdym bądź razie wymienić było warto bo piszczenie ustało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności