Skocz do zawartości

Po wymianie chlodnicy za szybko wlacza sie wentylator


Gość djmaxis

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, wymieniłem ostatnio u siebie chłodnicę. Fakt ze mam Astrę Kombi 1.6 8v a z racji ze nie moglem znaleźć identycznej jak moja wstawiłem od 1.8 bo wymiary itp się zgadzało. Mam tylko jeden mankament a mianowicie miałem włącznik w swojej chłodnicy po stronie kierowcy a w tej mam od strony pasażera i teraz wentylator włącza się przy ok 97 stopniach a wiadomo ze przy panujących temperaturach ciężko aby temperatura zeszła poniżej 95 stopni, gdzie 95 stopni to temperatura pracy silnika. A co za tym idzie wentylator jak się włączy to się nie wyłącza aż do zgaszenia silnika. Tu moje pytanie czy przy zmianie strony montowania włącznika muszę wymienić ten oryginalny na jakiś inny aby był do montowania po stronie pasażera? No i musiałem obciąć króciec tzw świński ogon bo nie moglem go inaczej zamontować z racji ze wlot z lewej strony w oryginalnej chłodnicy był po skosie a w nowej jest prostopadle do chłodnicy ale to chyba nie ma z tym nic wspólnego? :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowalem fumfel nowke, a czujnik zostal moj ze starej w ktorej znajdowal sie po prawej stronie (od kierowcy) a w nowej jest z lewej wkrecony (od pasazera)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to raczej nie gdyz na oryginalnej zalaczal sie wentylator przy ok 99 stopniach i wylaczal na 95 co jest wedlug ksiazki prawidlowe a wymienilem ja bo juz przeciekala. Na nowej wlasnie wlacza sie przy 97 stopniach i ile bym nie jechal to jak sie wlaczy to wylaczy sie dopiero jak zgasze silnik. ostatnio jechalem jak bylo 15 stopni na zewnatrz i temperatura silnika nawet nie zeszla ponizej 95 stopni tak aby wentylator mogl sie wylaczyc ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest z drugiej strony

a weze ida tak jak w starej czy tez strony przekladales ??

umiejscowienie czujnika ma w tym momencie sporo do calej jego pracy

moze jest w miejscu gdzie wpada goracy plyn z silnika

a w poprzedniej chlodnicy byl dalej albo blizej tego miejsca

stad inne odczyty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie sadze ze tak jest bo jest po stronie gdzie wpada goracy plyn z silnika a w starej byl po stronie wylotowej z chlodnicy takze wtedy wlaczal wentylator gdy plyn ktory przeszedl przez chlodnice osiagal temperature wlaczenia a teraz zapewne jest tak ze wlacza sie za szybko gdyz wlacznik ogrzewa plyn bezposrednio z silnika a nie schlodzony przez chlodnice.

 

Przewodow zadnych nie zamienialem bo wszystko pasowalo oprocz strony wkrecenia wlacznika. musialem tylko krociec zawijany (swinski ogon) obciac bo nie pasowal do wlotu do chlodnicy bo jak pisalem w starej orginalnej wlot byl po skosie a tu jest prostopadle do chlodnicy takze bez ciecia po zalozeniu by sie zagniatal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede musial obadac w sklepach czy sa jakies roznice we wlacznikach typu lewa, prawa strona bo skoro ta chlodnica jest do 1.8 to sadze ze wlacznik od 1.8 powinien rozwiazac sprawe.

 

A chlodnicy nie moglem nigdzie znalesc, ani po necie, ani w sklepach, nawet w ASO rozlozyli rece ;-) takze niewiem z czego byla tamta chlodnica wstawiona przez poprzedniego wlasciciela :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności