Skocz do zawartości

Corsa 1.3 cdti nieodpala po dłuzszym postoju.


Gość buzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam Opla Corse 1.3 cdti. 2003 rok.Problem polega na tym ze auto nie pali na dotyk tylko trzeba chwile podpiłować, Gdy postoi 1 dzień auto nie odpala.Akumulator sprawdzony, ładowanie tak samo, po założeniu nowego akumulatora dalej to samo.Świece żarowe sprawdzone wszystkie sprawne.Przypominam ze jest środek lata wiec i tak powinien bez nich odpalić.Ciśnienie nas wiecach sprawdzone prawidłowe.Pompa paliwa podaje paliwo.

Mechanik mówi,że konieczna jest wymiana pompy wtryskowej, ale nie mamy pewności czy po jej wymieniu będzie ok.Co jeszcze można sprawdzić wymienić zęby odpalał.Proszę o poradę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale mechanik będzie miał rację, wina będzie po stronie pompy a konketnie w zaworku zwrotnym na pompie, który za pewnie nie ''trzyma'' i cały opróżnia się z paliwa i zapowietrza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wymieniłem końcówki w tryskach zapłaciłem 900zł, corsa dalej niechce odpłać, na komputerze sprawdziłem na odpalonym silniku pompa mila ciśnienie 250 barów, przy odpalaniu 40,60, zawiozłem pompę do warsztatu co sie zajmuje tylko pompami i wtryskami, podpięli pod wtryski wszytko w porządku, założyłem dalej corsa nepali, kupiłem wiec listwę do wtrysków razem z 2woma czujnikami(zaworami), corsa dalej nepali.Komputer podpięty nie pokazuje żadnych błędów, po założeniu wtrysków był tez podpinany żeby sprawdzić czy jest wszytko ok, co jeszcze można sprawdzić proszę o pomoc?;)?:help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te czujniki na listwie to nowe czy używka?

 

bo jak używka to odkręć ten (jak patrzysz na silnik to jest z prawej strony listwy) co dozuje paliwo. na nim jest oring może się zużył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm na początek witam serdecznie jako iż jestem po raz pierwszy..buzz mam ten sam problem jak ty.Autko słabo odpalało rankiem(długie krecenie,przytrzymanie kluczyka..itd...)i dopiero po około 4,,,5,,, sek odpalało wiec sie ...........ok. stop. kolejne krecenie i ok odpala.ale przy temp 20 st. powinno bez żadnego ale ale niestety.Mój mechanik twierdzi ze przekaźnik---czyli cos pomiedzy świeca a paliwem---że niby swieca za krotko grzeje...ok sprawdze jutro skoro tylko odbiore... :maruda:

 

 

Poprawiłam błędy, proszę o staranność wypowiedzi bo w chaosie błędów trudno się doczytać o co chodzi, poza tym proszę nie używać wulgaryzmów - Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem z odpaleniem zimnego silnika jak ciepły wszystko ok.Pompę mam po tescie jest ok i wtryski też są w idealnym stanie ,założony nowy filtr paliwa,świece żarowe grzeją.udało sie rozwiązać wam ten problem ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, miałem podobny problem. U mnie pomogła wymiana na nowy regulatora/czujnika ciśnienia na listwie.

 

w moim przypadku był to regulator (na rys. oznaczony nr 2)

Dołączona grafika

 

Nowy regulator GM to koszt około 700 zł. Ja kupiłem jakiś tani zamiennik na allegro za około 150 albo 200 zł, nie pamiętam już dokładnie ile + wymiana w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności