Skocz do zawartości

mocowanie żarówki H7


Rekomendowane odpowiedzi

hej,

 

Wymieniam zarowki mijania w merivie i nie moge jej dobrze osadzic. Wkladam ja, ale jakos krzywo, a do tego bardzo latwo wychodzi.

 

Wkladam ja tym scietym koncem do dolu. Dol wchodzi, ale gorna czesc nie, przez co zarowka nie znajduje sie poziomo tylko lekko do gory.

 

Do tego nie moge wyjac zarowki z lewego reflektora (przy akumulatorze). Probuje przekrecic i nic. Dzis wyjezdzam w nocy w trase. Macie moze jakies sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw popatrz jak sa wyciecia w lapmie

moze wkladasz do gory nogami

 

z ta druga to zrob sobie miejsce wyjmujac akumulator

moze wtedy sie uda ja wyjac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw popatrz jak sa wyciecia w lapmie

moze wkladasz do gory nogami

 

z ta druga to zrob sobie miejsce wyjmujac akumulator

moze wtedy sie uda ja wyjac

Wlasnie tego chce uniknac. W prawej lampie zeby zobaczyc wyciecia musialbym wyjac obudowe filtra powietrza.

 

Dostep do wyjecia lewej zarowki ledwo, ledwo ale mam. Lapie ja, ale skubana nie chce wyjsc. Caly reflektor sie rusza a ona ani drgnie. Boje sie ze bede musial wymontowac reflektor. No ale coz....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ciesz ze nie musisz polowy auta rozbierac do wymiany zarowek

(niektore tak maja)

wyjecie aku i obudowy filtra to kilka minut

a mozna sobie pomoc malym lusterkiem

(zobaczysz jak wyglada mocowanie zarowki w lampie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam zarowki mijania w merivie i nie moge jej dobrze osadzic. Wkladam ja, ale jakos krzywo, a do tego bardzo latwo wychodzi.

 

Wkladam ja tym scietym koncem do dolu. Dol wchodzi, ale gorna czesc nie, przez co zarowka nie znajduje sie poziomo tylko lekko do gory.

musisz jeszcze zwrócić uwagę na napis na oprawie "TOP", czyli góra, ja też walczyłem aby się nauczyć, ale w trasie wymieniłem w 10 minut, jedyne co miałem rozebrać to odłączyć wiązkę kabli do reflektora.

Z światłem kierowcy jeszcze się nie bawiłem, ale muszę też sie nauczyć....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podczas drugiej proby wsio poszlo ok. Zarowki osadza sie tym wycieciem do gory.

Od strony kierowcy wystarczy zdjac puszke z przekaznikiem.

Od strony pasazera wymontowac dolot. Co ciekawe srubokret jest w zestawie wraz z lewarkiem i trojkatem :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podczas drugiej proby wsio poszlo ok. Zarowki osadza sie tym wycieciem do gory.

Od strony kierowcy wystarczy zdjac puszke z przekaznikiem.

Od strony pasazera wymontowac dolot. Co ciekawe srubokret jest w zestawie wraz z lewarkiem i trojkatem ;-)

No to ja nie mam tak różowo. O ile ta od strony kierowcy pasuje jak ulał. To

od strony pasażera tak jakby oprawka była za duża. Wywaliłem filtr powietrza i mimo to nie mogę jej wsadzić.

Ktoś wie co trzeba odkręcić żeby wyciągnąć lampę? Dwie widoczne śruby wykręciłem.

Pozdrawiam

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o demontarz całego reflektora to jest jeszcze trzecia śruba od dołu. Żeby ją wykrecić trza raczej zdjąć zderzak.

Natomiast o ile ja pamiętam jak wymieniałem to tez miałem jakiś kłopot ale jeśli jest H7 to musi pasować, trza tylko db obrócić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o demontarz całego reflektora to jest jeszcze trzecia śruba od dołu. Żeby ją wykrecić trza raczej zdjąć zderzak.

Natomiast o ile ja pamiętam jak wymieniałem to tez miałem jakiś kłopot ale jeśli jest H7 to musi pasować, trza tylko db obrócić.

nie trzeba sciagać zderzaka - przynajmniej w 1,4

 

Co do mocowania, żarówki - upewnij się, że oznakowanie na oprawce masz ok (jest tam taka strzałka) - też się mordowałem potem dopiero odkryłem oznaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności