Skocz do zawartości

listwa kierownicza


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

mam problem byłem na przeglądzie samochodem i stwierdzono u mnie luzy na listwie kierowniczej :wesoly:

moje pytanie czy ktoś miał juz taka sytuację??

czy da sie zlikwidować luz czy listwa jest do wymiany?

jakie sa koszty wymiany czy nowa czy u zywana??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a jak sprawdzić czy to jest listwa czy tylko drążki kierownicze??

w serwisie mi powiedzieli że mogą to być drążki kierownicze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jedź do dobrego mechanika to ci sprawdzi bo ciecie w serwisie to na niczym sie nie znają zazwyczaj poza wymianą klocków a i to potrafią spaprać. Ja miałem też luzy na maglownicy i u mnie sprawdzali to trzymając koła i wykonując szybkie ruchy kierownicą w obie strony. Ponieważ jest to nie tania sprawa więc zasięgnąłem opinii 2 różnych mechaników. Poza tym czuć to na kierownicy-jak skręcałem koła do oporu to miałem wrażenie, że mogę skręcić koła dużo bardziej niż w zwykłym aucie hehe i ogólnie mało precyzyjny był układ-wkurzałem się że w fiacie brata kiera chodzi 100% fajniej:)

Koszt nowej maglownicy to jakieś 3000zł.

Regenerowana to jakieś 600-700zł ale trzeba uważać bo można trafić na coś co wytrzyma 3 miesiące(odradzam np zakład w warszawie na jelonkach).

Ja zdecydowałem sie na używkę-kupiłem za 300zł maglownicę z rozbitka o przebiegu 60 tys. km Miałem trochę szczęścia bo trafiłem na część z pewnego źródła i jestem zadowolony.

WAŻNE: zanim kupisz sprawdź jakiej firmy maglownicę masz obecnie: TRW czy DELPHI bo musisz kupić taką sama jak masz-nie są zamienne i można się wpędzić w koszta.

Co ciekawe koszt wymiany u mnie przekroczył koszt części(żeby to wymienić podobno trzeba podnośić silnik)- zapłaciłem 470zł w tym zbieżność czyli łącznie koszt operacji wyniósł mnie 770zł.Pocieszające jest to, że w sumie to można z tym jeździć i nie ma to jakiegoś bardzo wielkiego wpływu na jazdę więc można spokojnie poszukać części i zebrać odpowiednią kaskę:D powodzenia

 

P.S. w przypadku kupna używki najlepiej pokazać część komuś kto się zna -warto zwrócić uwagę na ewentualne plamy oleju na gumach bo wszelkie wycieki dyskwalifikują część

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A jak ci sie obiawiał ten luz???

u mnie słychać stuki przy jechaniu po nierównej nawierzchni!! natomiast na boki nie ma nic wyczuwalnego!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak stuki to wydaje mi się że nie od maglownicy tylko prędzej od końcówek drażków-zwłaszcza jeśli się to dzieje przy ruszaniu ze skręconymi kołami, ale ekspertem nie jestem:). U mnie w każdym razie nic nie stukało.Tylko tak jak pisałem czułem ogólną nieprecyzyjność układu, i "myszkował" mi przód na krótkich poprzecznych nierównościach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, u mnie tez slychac stuki i czuc na kierownicy tak jakby miala gdzeis luz. Ale nie jestem pewien czy to listwa. Wymienile koncowki drazkow, gorne mocowanie amortyzatorow i dalej to samo. A od jeszcze innego mechanika slyszalem ze to moga byc amortyzatory. Sam juz nie wiem, jak ktos cos sie dowie to dajcie znac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności