Skocz do zawartości

Szarpie na niskich obrotach gdy sie juz wkręci idzie dobrze.


Gość wirusmis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam wielki problem z moją Vectra A mianowicie gdy odpalam auto wszystko jest fajnie silnik równo trzyma obroty jednak gdy ruszam i wciskam gaz silnik jak by się dusił szarpie samochodem i nie umie się pozbierać dźwięk silnika jest wtedy zbliżony do traktora ale kiedy auto dostanie wyższych obrotów idzie już normalnie. I tak na każdym biegu kiedy musi się pozbierać. Kopułka, palec, kable, świece wymienione rozrząd również. Przepustnica wyczyszczona. Co jeszcze może być przyczyną dodam że nie generuje się żaden kod błędu. Jedyne co jeszcze zaobserwowałem że te objawy nasilają się przy odpiętym czujniku położenia przepustnicy jednak wtedy komputer wyrzuca błąd i obroty na biegu jałowym idą w górę. Problem w tym że kiedyś miałem takie objawy ale ustały na coś ponad 2000km i teraz znowu powróciły. Co może być przyczyną ? :piwo: Wszyscy co mi pomagali porozkładali ręce już nikt nie wie co może być przyczyną. Proszę o pomoc. :?::beer:

 

[ Dodano: Wto Sie 31, 2010 22:09 ]

Widzę nikt nie ma nic do powiedzenia w moim temacie. Dzisiaj zauważyłem że dzwiek silnika w tym czasie kiedy niechce sie zbierac przypomina mi z młodych lat kiedy to w Skodzie zawalało swiece i auto nie paliło na wszystkie gary jednak w Oplu wszystkie swiece maja kolor czerwonawy widac ze pali na wszystkie co moze byc przyczyną ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

wszystkie swiece maja kolor czerwonawy widac ze pali na wszystkie co moze byc przyczyną ?

Dla mnie to może być zbyt uboga mieszanka paliwowa.

 

[ Dodano: Sob Wrz 04, 2010 08:22 ]

 [1.6 8V-55KW/75KM X16SZR] 

Silnik miałeś zmieniany w swojej VA ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ałć mój błąd mam C16NZ :piwo:Zreszta w silnikach jest tylko ten jeden 1.6 8V 55kW/75KM

nie prawda :piwo:

 

 

Co może być przyczyną zbyt ubogiej mieszanki ?

np źle działająca sonda lambda

np pompa paliwa, i w sumie jak poszukasz po forum to się dużo przykładów jeszcze znajdzie

 

jesteś pewny ze rozrząd masz dobrze założony ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności