Skocz do zawartości

nie kreci rozrusznik opel astra g 1.7 dti


Gość maly-szuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj chcialem odpalic astre ale nawet nie zakrecil rozrusznik.

Aku chyba jest kontrolki sie pala jak zawsze gdy przekrece kluczyk to nie przygasaja. Wiec mysle ze to rozrusznik moze sie zawiesily szczotki. I teraz mam pytanie bo nie wim dokladnie gdzie jest rozrusznik chce puknac go ale jest maly dostep. Tzn wiem ze jest z prawej strony obok sprzegla ale dokladnie nie wiem ktory to jest rozrusznik.

prosze o pomoc moze jakies zdjecie. dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej od góry nie jesteś w stanie mu przyłożyć za ciasno tam jest.

 

[ Dodano: Nie Sie 29, 2010 14:54 ]

A od dołu może Ci przeszkadzać osłona silnika,musiałbyś ją odkręcić,nie wiem jak daleko sięga otwór rewizyjny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jestem w wielkie d..e bo nie moge odpalic auta i musi mnie chyba ktos zaciagnac do warsztatu.

mam nadzieje ze to tylko rozrusznik a nie np rozrzad.

dzieki panowie za pomoc

 

[ Dodano: Pon Sie 30, 2010 09:17 ]

Mam pytanie jeszcze czy jest jakis bezpiecznik na obwodzie rozrusznika ktory moze sie spalil lub przekaznik. Gdzie moge znalezc i sprawdzic bezpieczniki??

 

[ Dodano: Sro Wrz 01, 2010 10:39 ]

Wiec tak sprawa sie wyjasnila zaciął sie rozrusznik po kilku puknieciach rozrusznik zadzialal i teraz zapala. Zauwazylem ze zapala dluzej niz wczesniej tzn dluzej kreci.

Czeka mnie wymiama rozrusznika i tu mam pytanie gdzie mozna kupic orginalny rozrusznik lub jakis dobry zamiennik za w miare normalne pieniadze.

I czy juz ktos z Was zminil ten rozrusznik na zaminnik i czy mu sie dobrze sprawuje??

pozdrawiam :D

 

[ Dodano: Czw Wrz 02, 2010 10:40 ]

Jeszcze raz ja zauwazylem ze jak silnik chodzi na biegu jalowym to przygasaja swiatla i podswietlenie tablicy rozdzielczej. Mam pytanie czy to znaczy ze to alternator pada?? Czy moze byc przyczyna ze aku jest juz 6 letni i moze on duzo pradu pobiera. I czy jesli to jest alternator to dlatego sie zaciol rozrusznik. Czy te dwie sprawy sa powiazane??

Bardzi prosze o odpowiedz.

 

[ Dodano: Czw Wrz 02, 2010 11:39 ]

przypomnialo mi sie ze to moze byc wina radia . Jakis miesiac temu kupilem radio i zamontowalem w ten sposób ze pamieta ustawienia i mozna wlaczyc na postoju bez kluczyka. czy moze radio na podtrzymaniu pamieci pobierac prad?? juznie wiem co robic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności