Skocz do zawartości

Gdzie jest modół centralnego zamka MERIVA 2008r


Gość michal-janek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michal-janek

Witam. Czy pomożecie w tej kwestii w tym temacie gdzie znajduje się moduł centralnego zamka w Merivie model 2008r

 

 

Przeniosłem do właściwego działu/Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal-janek

Witam. Tam koledzy gdzie wspomnieliście nic nie ma. Rozebrałem dzisiaj deskę rozdzielczą i powiem wam to nie jest kwestia czterech śrubek :D ale chociaż powycierałem kurze... Nie było nic pod nawiewami na szybę przednią. Wiem jak ten moduł wygląda jedynie z aukcji allegro... a gdzie się znajduje zupełnie nie wiem. A powiedzcie mi czy po wyciągnięciu jego auto nie będzie jeździło ? bo może ja nie mam tego modułu mechanik mi ##%%%# ukradł. Wisi taki luźny kabel i wtyczka na około 40 pin z wiązki w okolicy silniczka dmuchawy. gadałem z gościem co ma merive ale taką z 2006roku i instalował alarm dodatkowy z pilotem i elektryk tylko grzebał pod kierownicą. Czy może tam się podłączył z drugim alarmem do modułu - skoro central działa na jakimś innym pilocie. Jutro jeszcze powalczę pod i w okolicy kierownicy poszukam. Ps. Na słupku prawym też nic nie zobaczyłem - widziałem tylko że przewody idą pod osłoną do tylnych drzwi i tylnej części auta (dalej nie wiem co z nimi się dzieje- przewody pod pompę paliwową? radio?)

 

[ Dodano: Sro Wrz 08, 2010 13:42 ]

dobra mam trop ! pomógł mi sprzedawca części na popularnym serwisie aukcyjnym...

 

"Witam

Moduł znajduje się w skrzynce z przekaźnikami przy ścianie grodziowej w komorze silnika po prawej stronie stojac przed autem.

Pozdrawiam Łukasz"

 

 

Sprawdzę to dzisiaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam jest moduł sterowania nadwozia, nie wiem, czy to to samo?

W każdym razie ten w skrzynce przekaźnikowej to taki czarny prostokąt (prostopadłościan?:D) mający ze 100 czy ileś pinów w podstawie. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal-janek

Właśnie się dzisiaj dobrałem do niego, tak jak wspomniałem jest w skrzynce z przekaźnikami trzeba było ściągnąć wycieraczki i podszybie. Jest - sprawdziłem mocowanie bo myślałem że może nóżki źle weszły wyjąłem, włożyłem. Myślę że na tym etapie zakończę swoje działania w celu przywrócenia centralnego zamka z pilota. Resztą musi zająć się elektryk sprawdzić czy dochodzi napięcie do modułu bo diagnostyka komp wykazała że nie. Tylko zastanawiam się czy moduł może być uszkodzony czy tylko brakuje np masy? może do któryś z drzwi nie dochodzi napięcie do centralnego i nie zamknie z pilota? bo po przekręceniu zamka zamyka wszystkie drzwi. Może ktoś ma schemat byłby bardzo pomocny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności