Skocz do zawartości

Astra II odkręcanie zewnętrznych plastików


Gość kubczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Astr II wersja 3-drzwiowa z silnikiem 2 litry diesel.

Plastiki z zewnątrz mi trochę zmatowaiły i postanowiłem je zregenerować. Wystarczy że pomaluję je czarnym sprayem.

Ale tutaj moje pytanie: jak te plastiki się odkręca? (zaznaczyłem na zdjęciu które). Czy trzeba zdejmować od środka boczki ? Nie chcę się z nimi siłować ponieważ urwie się jakiś zaczep i będzie lipa.

Proszę o odpowiedź.

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że pomaluję je czarnym sprayem.

Obawiam się że nie wystarczy.Plastiki są brudne tłuste itd.taki materiał trzeba odpowiednio przygotować pod malowanie i użyć przeznaczonych do tego podkładów.

Przednia hokejka powinna być na zaczepach(o ile ktoś coś nie kombinował)po prostu się schyl i zobacz.Natomiast listwy na drzwiach powinno się dać zdemontować bez ściągania tapicerki o ile dobrze pamiętam.Otwierasz drzwi i listwę przesuwasz w tył,może a raczej pójdzie ze sporym oporem,natomiast tylną do przodu(tak przynajmniej jest w przypadku tylnych drzwi).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaku juz chcesz sie z tym bawic to moze pomaluj w kolorze nadwozia? :D

Trzeba chropowaty plastik zetrzec do gladkosci papierem, odtluscic,.

Nastepnie baza , lakier metalic (dobrany kolor i naibyt w puszke) i potem blyszczqacy klar.

Astra fajniej wyglada, jak na moj gust. Roboty troche wiecej ale...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie trzeba koniecznie ścierać tego chropowatego plastiku. Jest bardzo fajna szpachla w sprayu właśnie na plastiki. Nakładasz ją, polerujesz i masz element przygotowany pod nałożenie podkładu do plastików. Na to baza, bezbarwny i po kłopocie. Jednak nie polecam malowania listew, progów, dokładki zderzaka oraz klamek. Też miałem malować i pomalowałem jedynie lusterka gdyż lakiernik mi odradził i powiedział żebym docenił to dobrodziejstwo że mam te elementy czarne bo nie jedna osoba by takie wolała. Klamki przy otwieraniu się podrapią bo to normalna rzecz, szczególnie jak masz dziewczynę lub żonę z długimi paznokciami. Listwy to choćbyś nie wiem jak uważał to zawsze znajdzie się jakaś menda co Ci obije, a co do progów to chyba nie muszę komentować lakierowania ich pod kolor. Ładnie to wygląda i jest dobra na niemieckie czyste drogi a nie na polskie place budowy pełne żwiru i kamieni. Po miesiącu będziesz miał wżery w lakierze. Na allegro są dobre preparaty do renowacji takich plastików. Jednak nie szukaj niczego taniego bo daja efekt na krótko. Lepiej kupić coś z górnej półki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne informacje znalazłem na innym forum.

Podaję namiary - może się jeszcze przydać:

demontaż listwy progowej

 

Te podłużne wieszaki:

 

 

 

 

można kupić w ASO - 3,6 PLN za sztukęwieszakiprogowe.th.jpg[/img]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności