Skocz do zawartości

Brak nawiewu !


Gość Rafał186

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie.

 

jakoś niedawno miałem problem z nawiewem, raz się włączał na 1 - 2 - 3 biegu a raz nie ... ostatnio padł już całkowicie i działał tylko i wyłącznie 4 bieg - lecz on już też nie działa.

 

czy to jest wina bezpiecznika topikowego ? no i proszę o radę jak wymontować to wszystko - mój samochodzik to - Asterka 1,6 16V - rok 1996 (ost. wypust ! )

 

Czas to zrobić gdyż idzie Jesień i będzie potrzebny nawiew ! pozdrawiam i jeżeli to nie ten dział to przepraszam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest wina bezpiecznika topikowego ?

... nie - to wina rezystora dmuchawy ...

... wyjmij filtr z podszybia - pod nim zobaczysz zielony element - to ono .... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest wina bezpiecznika topikowego ?

... wyjmij filtr z podszybia - pod nim zobaczysz zielony element - to ono .... pozdro ...

Silvo44 - czy chodzi Tobie o filtr przeciwpyłkowy ? który znajduje się pod maską na samej górze ? - gdyż napisałeś bardzo fachowo. - tam z tego co pamiętam znajduje się kostka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po oględzinach swojego auta - znalazłem kostkę znajduje ona się wgl. w innym miejscu lecz doszedłem do niej po kablach.

niżej podaję zdjęcia czy chodzi o tę kostkę i od razu pytanie, wymienie ją sam ? bez żadnych problemów ?

 

po poruszaniu zieloną kostką zaczął działać Bieg 4 nawiewu ! : )

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

PS - doszedłem po fotkach na serwisach aukcyjnych i to nie jest ta kostka, ona znajduje się tam w środku gdzie jest wpięta wtyczka... lecz ciężko to wyjąć, próbowałem ostatnio i nie chciałbym niczego tam połamać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie to

napisalismy gdzie szukac

przy silniku dmuchawy :P

 

wejdz na allegro

wpisz sobie rezystor dmuchawy opel

zobaczysz jak to wyglada

 

pod ta zielona wtyczka co pokazales

nic nie ma o ile mnie pamiec nie zawodzi

tylko instalacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak przy okazji tematu się podepnę.

Ja mam tak: działa 3 i 4 bieg a 1 i 2 nie. Czasami [bardzo rzadko i nie wiem jak to się dziaje] zaskoczy prędkość 2. Ale przeważnie non stop nie ma 1 i 2 tylko 3 i 4 działają.

 

Co w takim przypadku? To samo do spradzenia?

Czy przy pokrętle nie ma jakiegoś resystora także?

 

-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

... pisałem dość jasno nawet dla laika - zdejmij plastik z podszybia - Ty tylko otworzyłeś maskę ....

... na fotce masz widok po wyjęciu filtra - jak zajrzysz głębiej znajdziesz przyczynę ...

venado, to samo tyczy się Ciebie ... identyczna awaria i rozwiazanie ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

venado, to samo tyczy się Ciebie ... identyczna awaria i rozwiazanie ... pozdro

rozwiązaniem jest wymiana na sprawny, czy da się to jakoś reanimować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam podobny problem z nadmuchem, działa jakiś czas nagle przestaje, ostatnio znowu był ten sam objaw po jakimś czasie zaskoczylo i działalo, po paru dniach przestało. Szukałem tej zielonej kostki ale pod filtrem przy silniku nic nie ma, jest tylko zielona kostka w tym samym miejscu co u Rafał186. Moja astra to 1.7TD 95r. Ktoś może coś wiecej pomóc gdzie szukac problemu?

 

Dołączona grafika

 

[ Dodano: Czw Wrz 02, 2010 19:06 ]

Ok problem rozwiązany :piwo: rezystor jest pod filtrem trzeba tylko mocniej i głebiej zajrzeć, problem okazał się na stykach które były zardzewiałe, po przeczyszceniu wszystko działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności