Skocz do zawartości

Parowanie szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Calibrę 2.0 16V 94r z klimą. Parują mi w samochodzie szyby do tego stopnia że, podczas chłodniejszych dni to muszę przecierać szybę co 15 min, nawet gdy puszczę nawiew na max-a. Czytałem że należy wymienić filtr przeciwpyłkowy. Na forum znalazłem info oraz opis że filtr znajduje się pod szybą, z tym że opis był do vectry z silnikiem eco tec. Wczoraj postanowiłem sobie ten filtr wymienić, lecz natrafiłem na przeszkodę w postaci dmuchawy do nawiewu ;<, na dmuchawie ktoś zamontował jakieś rajtki (dziewczyny takie noszą, przezroczyste brązowe). Tego chyba tam nie powinno być, zastanawiam się co dokładnie powinno być zamiast nich. Ale przechodząc do sedna czy filtr przeciwpyłkowy będzie się znajdował pod dmuchawą czy gdzieś indziej. Ach i chce wymienić te rajtki z dmuchawy, jaki się nazywa to co powinno być zamiast tych rajtek, chciałbym to w sklepie kupić a ciężko będzie mi to wytłumaczyć ?

 

A i jeszcze jedno coś nie tak mam z nawiewem, nawiew ma 4 biegi 0, 1, 2, 3, 4 max i z tego co zauważyłem to jest 0, 1, 2 i 4. Czy będę w stanie sam to naprawić i gdzie może znajdować się element odpowiedzialny za sterowanie dmuchawą.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja bez klimy tego nie posiada

a tego

Mam Calibrę 2.0 16V 94r z klimą.

nie bylo w pierwszym poscie jak czytalem

albo mi umknelo

 

jesli masz miejsce na filtr na gorze wlotu to jak najbardziej go zamontowac

wywalic wszystkie smieci z podszybia

liscie bloto itd itp

umyc szyby od srodka

i obserwowac czy paruja

 

btw

po wylaczeniu klimy szyby zaczna parowac

to normalka

przed wylaczeniem trzeba wlaczyc pol na pol grzanie

laczenie niebieskiej i czerwonej kreski

dopiero po chwili wylaczyc klime

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje, czyli ten filtr powinien być nad dmuchawą. Ale też zastanawia mnie fakt po co ktoś na dmuchawę nałożył rajtki ? i czy tam powinny być. A i czy da się naprawić te biegi w dmuchawce.

 

ps. to z klimą było z tym że posta edytowałem bo w tytule posta miałem literówkę było "Parowanie syk" zamiast "Parowanie szyb"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rajtki mogl zamontowac ktos przed toba

patent stary ale malo skuteczny

nie wpadaja liscie ale powietrze leci jakie chce

 

tam na gorze wlasnie wklada sie filtr

 

co do dmuchawy

mozna wyjac i poczyscic styki

moze to one nie kontaktuja

jak nie to wymienic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje, czyli ten filtr powinien być nad dmuchawą. Ale też zastanawia mnie fakt po co ktoś na dmuchawę nałożył rajtki ? i czy tam powinny być.

Rajtuzy ściągnij. Komuś widocznie nie chciało się kupować filtra i założył gacie żony :D

 

Co do dmuchawy, może rezystor dmuchawy siada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności