Skocz do zawartości

ogólny problem z zegarami.


Gość akim2256

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o rade odnośnie zegarów w Sintrze 2.2. Czytałem kilkanaście postów ale nie znalazłem odpowiedzi. wypisze w punktach o co chodzi będzie łatwiej o odpowiedzi :piwo:.

 

1. wskaźnik temp. pokazuje czasem 40 st (przy zmierzeniu płynu termometrem jest około 85), czasem pokazuje dobrze (ale bardzo rzadko). po włączeniu stacyjki wskaźnik ucieka na koniec skali. (czujnik temperatury wymieniony na nowy oryginalny).

2. wskaźnik paliwa porusza sie po skali jak mu się podoba, czasem pokazuje dobry stan, czasem podczas jazdy spada do zera, po chwili się dźwiga powoli na dobre miejsce.

3. kontrolka od rezerwy , zdarza się ostatnio bardzo często, że podczas pracy wycieraczek zaświeca się na chwilkę i gaśnie.

 

czy to może być wina regulatora napięcia? Może ktoś miał podobne objawy.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Według mnie to może być problem na którejś wtyczce, zacząłbym od wyjęcia tablicy z zegarami i tam uważnie przyjrzał się.

 

[ Dodano: Czw Wrz 02, 2010 14:44 ]

czy to może być wina regulatora napięcia?

Zawsze można zmierzyć napięcie ładowania aby stwierdzić czy jest prawidłowe około 14V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź!

jutro sprawdzę ładowanie zobaczymy ile będzie.

 

Jeśli ktoś ma inne sugestie to piszcie.

 

PS ma ktoś jakieś łopatologiczne zobrazkowane lub opisane jak wyjąć zegary?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdz mase przychodzaca od akumlatora na karoserie moze byc zla masa poprostu skorodowana i wskazniki wariuja tez tak mialem jak wyłaczylem stacyjke to temperatura szła na maxa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

 

Dzisiaj poprawiłem tą masę, zobaczymy jaki to da efekt. Jedno się nareperowało :piwo: otóż wcześniej zaraz po ruszeniu odrazu po odpaleniu zapalała się kontrolka ABS. Działo się to bezpośrednio po dziwnym dźwięku jakby jakaś pompa czy coś takiego. teraz ta (pompa ) czy co to jest uruchamia sie odrazu po odpaleniu. ABS nie wywala.

 

Jutro zdobęde nową baterie do miernika i zmierze jeszcze ładowanie bo tu też mi sie cos nie podoba.

 

Napisze cos jak potestuje.

 

[ Dodano: Sro Wrz 08, 2010 21:01 ]

witam

 

no więc sprawdziłem miernikiem akumulator:

 

akumulator - 12.44V

 

14.67V - 800 obr/min

14.50V - 1500 obr/min

14.66V -2000 obr/min

13.94V - 14.00V przy włączonych wszystkich odbiornikach i klimie

12.20V przy włączonych wszystkich odbiornikach bez klimy.

 

PS

 

wyjąłem zegary przeczyściłem styki, zobaczymy czy coś się zmieni. (wcale nie było tak łatwo wyjąć, a jeszcze trudniej złóżyć.)

 

napiszcie co sądzicie o tych napięciach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję również zrobić porządek ze kablami, masą itp (może jest to problem moich dolegliwości - auto zachowuje się losowo, dwa dni jeździ na pełnej mocy, dzień jakby ciągnął przyczepę).

1. Powiedzcie mi proszę, czy przed rozłączeniem akumulatora należy wprowadzić auto w jakiś tryb serwisowy? Nie chciałbym trwale zablokować auta. Niedługo pewnie też będę musiał wymienić akumulator. Chcę się do tego przygotować.

Posiadam kluczyki i piloty jak w temacie: http://forum.opel24.com/zdjecie-pilota-od-centrzamka-vt41046.htm . Alarm raczej standardowy.

2. Czy silnik również jest jakoś zmasowany z karoserią? Jeżeli tak to w jaki sposób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Powiedzcie mi proszę, czy przed rozłączeniem akumulatora należy wprowadzić auto w jakiś tryb serwisowy?

Nie musisz się obawiać, u mnie po wymianie akumulatora musiałem odkodować tylko radio :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności