Skocz do zawartości

4000 obrotów na jałowym i nie spadają


Gość opello

Rekomendowane odpowiedzi

Borykam się z obrotami w moim astrolocie chyba już ze miesiąc.Jakiś czort chyba wlazł w ten samochód.Na benzynie 4000-4500 obroty na jałowych oczywiście,na lpg 2000 wyje jak szalony.Jest tysiące tematów o obrotach tu i tam ale na mój chyba nie ma.

 

Czy prawidłowy stan rzeczy jest gdy zatykam wloty powietrza w bandurze filtra obroty idą w górę jakbym pedał gazu w podłogę wciskał?

 

Pomiar rezystancji silnika krokowego i tps mieści się w skali ohmów od- do,chyba są dobre na moje oko.

 

Czy może gdzieś mi furgać lewizna w dolocie?

 

Czy sczytane błędy z kompa mówią zawsze o usterce danego podzespołu czy nie?

pomożecie?

 

Zmieniłem tytuł na czytelny/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Pierwsze co to jak pisałeś temat to jest taka funkcja "silnik" i należy wybrać jaki masz bym teraz nie pytał Jaki masz silnik :piwo::piwo:

Czy zczytane błędy z kompa mówią zawsze o ustrce danego

podzespoła czy nie?

A sczytałeś ?? powiedz jakie są błędy

Pomiar rezystancji silnika

krokowego i tps mieści się w skali ohmów od- do,chyba są dobre na moje oko.

Podaj wynik pomiaru. Mamy speca od tych spraw

Sprawdził bym wężyki podciśnieniowe no i czy nie ciągnie gdzieś lewego powietrza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor C18NZ LPG 8V.

 

silniczek krokowy 51ohm a-b

b-c 51ohm

 

tps A-B 6000

B-C 1600 zamknieta

B-Z OTWARTA 7000 z groszami

 

Pod kompa będe podłaczał jutro pewnie

tz dzisiaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

W tym silniku możesz sam odczytać błędy

http://opel24.com/porady/tigra/317-odczyt-bdow.html

Radzę sprawdzić te podciśnieniowe wężyki. One dają wysokie obroty i czasem falują

Oczywiście nie wykluczam silniczka krokowego bo on też to robi

Wstawię model silnika do tytułu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak od czasu do czasu, może nie 4500 ale do 3000 dochodzi, mam kulejący TPS. Jak występuje to zjawisko to gaszę silnik i kilkakrotnie energicznie naciskam na pedał gazu po ponownym uruchomieniu wszystko jest ok. Ponieważ dzieje się tak nie często więc na razie olewam temat. :piwo: Spróbuj czy u Ciebie ten myk da efekt, nie jest to rozwiązanie problemu, ale przynajmniej będziesz wiedział czy to TPS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh panowie nie pomaga wciskanie pedału gazu.A wczoraj zgasł i już niechce zapalić ni na pb i lpg.Lipa

 

Mój silnik krokowy miał 51ohmy,czy mógł on się zatrzymać w takiej pozycji że nie puszcza powietrza i nie da się uruchomić auta.

Czy musi tak być w puszce filtra jak zatykam wloty powietrza obroty drastycznie idą do góry?

 

akumulator może być winny moich usterek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógł on się zatrzymać w takiej pozycji że nie puszcza powietrza i nie da się uruchomić auta.

Jeśli się spalił lub nie dostaje w ogóle sygnału od ECU to tak ale wątpie, jeśli chcesz się upewnić to poprostu pomierz przewody od ECU do wtyczki na przejście i tyle.

 

Masz tam jakieś błędy :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odłączyłem krokowca i połowa obrotów mniej z 4000 do 2000.Z tego wynika że krokowy do wymiany,już zamówiłęm zobaczymy. :wink:

Czy lpg kożysta w/w silniczka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem swój problem z obrotami,walczyłem trzy popołudnia"praca" :drunk: .

Wywaliłem egr był mechaniczny wiec zaślepka uszczelka i dokręcić.Kupiłem silnik krokowy nie działał przeprosiłem stary.

 

Nie wiem czy komuś to pomoże ale ten trzpień w silniczku jest na samym końcu wkręcany,pozwólcie mu się wykręcić da się go wkręcić później w środku,u mnie chyba to pomogło no i zaślepienie egr.teraz obroty 900-1000 i jest git.

 

można zamykać...

 

Wstawiłem w temacie "Problem obrotów rozwiązany'' by było wiadomo że podałeś rozwiązanie problemu/ andrzej_n55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności