Skocz do zawartości

problem z elektryką deski rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem na forum oraz szczęśliwym posiadaczem Corsy B 97' od kilku miesięcy.

 

W trakcie wymiany żarówek deski rozdzielczej na diody wystąpił problem. Otóż, z jakiegoś powodu oświetlenie deski w miejscu regulatorów przepływu powietrza nie świeci, wskaźniki km/h, obr, temp. leżą a po pewnym czasie od startu silnika zaświeca się kontrolka ładowania (czerwony akumulator). Ponadto TID świeci tylko przy zapalonych światach :piwo:

 

Proszę o pomoc. Czy może być to spowodowane złym włożeniem diód - nie wiedziałem, którą stroną więc na wyłączonym silniku włączałem/wyłączałem światła pozycyjne aby sprawdzić, czy diody na desce rozdz. świecą.

 

Wszystkie urządzenia działają, światła zew. także.

 

Kontrolka akumulatora zapala się po wkręceniu na wyższe obroty.

 

Błagam o pomoc, bo jestem w gigantycznej kropce! :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Czy może być to spowodowane złym włożeniem diód

Raczej złym,słabym połączeniem wtyczek pod licznikiem.Wyciąg licznik poczyść te wtyki możesz je potraktować jakimś kontakt sprejem ewentualnie WD-40 i zobaczysz czy się coś zmieniło.Zawsze na próbę możesz jeszcze usunąć diody,ale raczej one nie powinny mieć na to wpływu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką reakcję. wymieniłem jedynie oświetlenie przy reg. nawiewu. Nie zabierałem się za reszte ponieważ natrafiłem na taki problem.

nie wiem czy Twoja podpowiedź wyjasniałaby zapalenie się lampki akumulatora przy wkręcaniu na obroty.

 

może to regulator napięcia? tylko od wymiany żarówek na diody raczej by nie strzelił :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyciągnąć te diody i zobaczysz czy się coś zmieni.Masz możliwość sprawdzenia napięcia ładowania?Może to zbieg okoliczności i regulator lub szczotki klękają.A te diody dobrze włożyłeś,one mają swoją polaryzację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że diody mają swoją polaryzację jednakże nie wiem, po czym rozpoznać, jak należy daną włożyć, więc na zasadzie prób i błędów :piwo: diody w TID świecą bez problemów (przy włączonych światłach- inaczej tid nie świeci), natomiast oświetlenie nawiewu nie działa. włącza się w momencie kiedy odpali kontrolka akumulatora - po wkręceniu wyższych obrotów. póki co nie jeżdże samochodem. musiałem jednak podjechać pod dom z miejsce gdzie rozbierałem deske i w czasie jazdy na chwilę obrotościomierz zaczął działać, później padł...

 

nie jest to raczej wina diód, mają identyczne napięcie co żarówki. bezpiecznik?

 

[ Dodano: Pon Wrz 06, 2010 17:08 ]

No cóż.. Wygląda na to, że diody robią jakieś zwarcie w panelu środkowym i elektryka wariuje paląc bezpieczniki- za każdym razem kiedy wkładam led.

 

Jakiś pomysł jak założyć żarówkę led do panelu środkowego żeby działało? Czytałem na forum że można kombinować z przycinaniem drutów w diodzie.

Ewentualnie, nie wiecie, czy można dostać żarówki t5, które świeciłyby białym światem? Mam dosyć tej "żółci" płynącej z panelu kiedy zapada zmrok.

 

thx za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności