Skocz do zawartości

Opel Combo C 2003r reflektor


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanko mam czy reflektor w oplu combo c 2003 jest jakoś zintegrowany z silniczkiem do regulacji świateł? Chce wymienić reflektor bo żarówka nie łączy dość często (nadpalone gniazdo od żarówki i styki). I teraz czy mam kupić to:

 

http://moto.allegro.pl/opel-corsa-combo-c-03-lampa-reflektor-nowa-lewa-i1211981048.html

 

czy raczej to:

 

http://moto.allegro.pl/nowy-reflektor-opel-corsa-c-combo-03-z-silnikiem-i1217952357.html

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 mamy dzial combo wiec przenosze

po 2 wyjmij lampe i zobacz jak to wyglada

silniczki sa zespolone tylko z lampami xenonowymi

w normalnych sa demontowalne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - masz auto przed face liftingiem czyli musisz szukać lamp starego wzoru z prążkowanym kierunkowskazem. Po drugie najlepiej szukaj oryginalnej lampy. Po trzecie Gawlak nie ma racji - montowano poza soczewkami i ksenonami lampy standardowe dwóch producentów AL czyli Bosch oraz Valeo i tu Bosch ma silniczek zintegrowany,więc go nie wyjmiesz chyba, że upiłujesz obudowę. Valeo ma silniczki demontowalne. Dodatkowo występowały też dwa typy reflektorów jeśli chodzi o stosowane żarówki i były to H7+H7 oraz H7+H1. Musisz sprawdzić jakie masz lampy i zdecydować się na zakup odpowiedniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kolego skad masz te info

ale wedlug EPC

valeo i bosch maja demontowalne silniczki

oto numery czesci

bosch- 93175787 16 12 049

valeo- 9114334 12 07 525

 

o dziwo xenony w Combo i corsie tez maja osobno silniczek

i to jest jego numer 93178194 62 07 119

 

 

wiec kolego BAD cos pokreciles

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawlak jak to skąd? Chyba nie wymyślam i wiem jak jest bo miałem u siebie do czynienia z różnymi reflektorami (m.in. wymieniałem właśnie Boscha na Valeo).

AL Bosch na pewno nie ma demontowalnego silniczka bo z reflektora nie ma dostępu do silniczka - chyba, że ktoś zdecyduje się piłować obudowę uważając przy tym by nie nadpiłować silniczka. Valeo ma gumową zaślepkę (dekielek) i można wyjąć silniczek.

 

Popatrz na przykład na Allegro jak wygląda Bosch to zobaczysz jak wygląda reflektor z tyłu.

 

Może jeszcze inaczej - silniczek występować może w EPC jako odrębna część, aby móc go wymienić w przypadku awarii, więc zdemontować go można nawet w Boschu, ale budowa lampy jest taka, że nie ma zaślepki i żeby się do niego dostać, trzeba po prostu lampę piłować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BAD te informacje mam z EPC

programu jaki uzywaja w ASO opla

wiec nie moze byc pomylki z silniczkami

 

skoro wystepuje jako czesc osobna to jest wymienialna

a sposob jego wymiany to inna sprawa

moze cos zle kombinowales

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem. Zgadza się może występować jako część wymienna, a problem to tylko dokonanie tej wymiany w Boschu bo jest to wymiana "inwazyjna" Silniczek wkładają w środek przy produkcji całego reflektora i nie robią dekla demontowalnego tylko po prostu zalewają plastikiem i w razie czego żeby dostać się do silniczka trzeba piłować ten plastik.

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Przepraszam, że odświeżam ale może się komuś przydać.

Miałem taki reflektor jak na wyżej pokazanym zdjęciu. Nawet nie wiedziałem, że to bosch. W każdym razie była to wersja angielska i musiałem ją wymienić.

Do silniczka rzeczywiście jest ciężko się dostać metodą nieinwazyjną. Na początku był plan rozklejenia lampy, ale nowy reflektor był już Valeo więc stwierdziłem, że silniczek może nie pasować, i dałem sobie spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności