Skocz do zawartości

Kratki dmuchawy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze środkowymi kratkami nadmuchu, tymi co leci z nich tylko zimne powietrze :D otóż klapki za kratkami przy zamknięciu na maxa czyli pozycja 0 zaczęły mi przeraźliwie gwizdać bo wywiało mi izolacje która na nich była(starość nie radość, sparciała, bo jak leciało kawałkami wyglądało na gumę) otóż chce chce to uszczelnić na zimę bo nadmuch jest potrzebny a to nawet gwiżdże bez włączonej dmuchawy przez pęd powietrza w prędkościach 60km/h i w gore a w zimie przy -20 jazda z uchylonymi zimnymi nawiewami to średnia przyjemnośc;)

 

ale do rzeczy, pytanie brzmi jak wymontować kratki nawiewu, żeby dostać sie do klapek które są za nimi???trzeba rozbierać panel środkowy czy można pomajstrować śrubokrętem?? pytam bo nie chce ich powyłamywać:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Wiesz nie mam zdjęcia aż dziwne :drunk: ale powiem tak

Od strony zewnętrznej wciskasz cieniutki śrubokręt Nawiew na wprost

Po wciśnięciu śrubokręta przepychasz nawiew do góry

Powinno wyskoczyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasnarloch1

przekręcasz na maksa do góry (będzie opór ale tym się nie przejmuj) nie trzeba używać śrubokręta nawet... jak wyskoczy wyciągasz poziomo i po problemie :drunk:

 

[ Dodano: Czw Wrz 09, 2010 16:39 ]

rogerek - jak sobie poradzisz z tym piszczeniem to mógłbyś napisać, pokazać jak to zrobiłeś?? U mnie jest to samo... a mianowice założyłem inną lepszą dmuchawę i środkowy nadmuch piszczy...

 

Z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasnarloch1

no i zrobione... było ciężko ale się udało...żeby wyjąć wogóle mechanizm zamykający nawiew trzeba pół deski rozkręcić ??? ale jak już to się zrobi to idzie jak z płatka... w rowki po starej izolacji włożyłem nową gąbeczkę, która bardzo dobrze blokuje wdmuchiwane przez dmuchawę powietrze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego a mógłbyś tutaj albo ewentualnie na priwie mniej więcej opisać jak wymontować ten mechanizm,jak się do tego zabrać co odkręcać itp :lol: będe wdzięczny :COOL:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasnarloch1

Nie mam aparatu żeby wstawić fotki :D ale z tego co pamiętam to żeby dobrać się do środkowego nawiewu musisz zdemontować osłonę kierownicy (4 śrubki) i zegarów 2 śrubki. To odsuwasz na bok. Potem z prawej strony odkręcasz tą półkę nas schowkiem i odciągasz. na końcu odkręcasz środkowy nawiew (4 śrubki) i ściągasz z przewodu nawiewu. jak to będziesz miał na wierzchu to pójdzie Ci już gładko :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności