Skocz do zawartości

Duże spalanie


Gość zloteziele

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zloteziele

Witam wszystkich....Kilka dni temu odebrałem moją corse C od mechanika...wymienił mi pasek rozrządu jakąśbelke w zawieszeniu ale to mało ważne ....następnie wymienił mi przepływomierz powietrza i chyba cośpokombinował w komputerze bo stwierdził że według niego te auto nei miało mocy ...nawet sie ucieszyłem lecz po kilku dniach urzytkowania mogę stwierdzić, że może i autko jest żwawsze w przedziale od 0 do 90 km/h lecz na autostradzie przed jego modyfikacjami i ze starąprzepływką autko bez problemu osiągało prędkość 160km/h to było takie maximum a teraz 140 było ciężko z niego wyciągnąć, dodam również że przy takiej normalnej jeździe dawniej spalał mi gdzieś w granicach 5,9 do góra 6,2 litra ...natomiast teraz spalanie (przy baaardzo spokojnej jeździe) wynosi 6,6 ...i tu sie rodzi moje pytanie- co mechanik mógł pokombinować że te auto więcej pali ? czy da rade przywrócić to do ustawień fabrycznych ?

 

PS. zanim autko poszło do mechanika to używałem zamiast filtra powietrza,Stożka ....czy mógł on jakoś zepsuć ten przepływomierz powietrza że mi go mechanik wymienił ?? z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do stozkow , to nie zabardzo nadaja sie do przeplywek z goracym drutem , z tego wzgledu ze trzeba je co jakis czas olejkiem nasaczyc, a to zle wplywa na caly ten drucik , przez co przeplywka przeklamuje. musisz wejsc na kompa i sprawdzic bledy , to jest podstawa , albo agresywniej jezdzisz teraz :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zloteziele

agresywniej napewno nie jeżdze ....a na komputerze 0 błędów ...on coś musiał podkręcić w komputerze że troche wiecej pali i jest zrywniejszy ...tylko jak to odkrecic ? ...jak odepne klemy z aku ...i poczekam chwile ...to bede te wszystkie ustawienia komputera fabryczne ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

.następnie wymienił mi przepływomierz powietrza i chyba cośpokombinował w komputerze bo stwierdził że według niego te auto nei miało mocy

Jaka pojemność tego silnika co nie ma mocy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie rodzi moje pytanie- co mechanik mógł pokombinować że te auto więcej pali ?

i Ty nas o to pytasz?

a ileż to roboty oddać auto do tego mechanika i niech go przywróci do poprzedniego stanu...

to po pierwsze a po drugie ..żal Ci wykonać paru ruchów palcem aby przy rejestracji na forum wklepsać w profilu dane o samochodzie ? :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zloteziele

temat duzego spalania mozna zamknac bo jakos sie teraz poprawilo ale zrodził się następny broblem (żeby nie zaśmiecać nie bede otwierał nowego tematu)od 4 dni świeciła mi kontrolka silnika-zero objawów zepsucia,wszystko w nalezytym pozadku ale do wczoraj ...podjechalem do sklepu zrobic zakupy,przychodzę i autko juz nie odpalilo...zapala się na moment i po upływie 3 sekund gaśnie...mechanik powiedzial że to imo ale czy to możliwe żeby tak nagle to wysiadło?czytałem gdzieś że jak imo jest zepsute to kontrolka silnika miga a nie świeci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności