Skocz do zawartości

Zwarcie w Oplu Corsa B 97


Gość piszmaile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu mam straszne problemy z moją Corsą B (rocznik 97)

Silnik 1.2 benzyna + gaz

 

Nie wiem czy to wina akumulatora czy alternatora czy może ogólnego zwarcia ale opiszę moje problemy.

 

Akumulator pada bardzo często (nawet po ok 10 minutach kiedy mam wyłączony silnik a światła się świecą).

Akumulator potrafi rozładowac się po ok 4 godzinach od jazdy.

Byłem sprawdzać akumulator i powiedziano mi że dobrze było by go wymienić i mam taki zamiar.....ale... byłem sprawdzić ładowanie akumulatora i ponoć mam też trochę za niskie więc nie wiem czy sam nowy akumulator mi coś da..... być może alternator nawala.

 

Druga sprawa to "wariacje elektryki"

 

-czasami (nie zawsze) przy zapalaniu samochodu (stacyjka) kasują mi się stacje w radiu....cała pamięć leci chociaż podłączałem radio na wszystkie możliwe sposoby.... to zawsze albo gubiło pamięc albo ta kasowała się przy zapalaniu silnika. (radio jest nowe bo kupiłem niedawno - przy starym radiu miałem to samo i dlatego kupiłem nowe bo myślałem że to wina radia ale jednak nie).

 

Czasami samochód gaśnie podczas jazdy sam (silnik się wyłącza) i to nie przez duszenie ale po prostu jadę sobie i nagle widzę że na stacyjce świecą kontrolki że samochód nie ma włączonego silnika..... nie wiem czemu się tak dzieje.Wtedy mam zresetowane radio + zegar w samochodzie....wszystko się resetuje

 

Kolejna sprawa to to że kontrolki od panelu gazu czasami świecą się nawet po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki (normalnie to gasną same po wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki).

 

Wszystko to ma związek właśnie z elektryką i nie wiem od czego zacząć (akumulator ? szukanie zwarcia ? alternator ?)

Jeżeli jadę do sklepu z akumulatorami - mierzą wydajność akumulatora i mówią że to akumulator....jeżeli jadę do elektryka to ten mówi ze to alternator (każdy spec chce zarobić) i już nie wiem kto mówi prawde....

 

Proszę o Wasze rady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa alternatora i silnika do sprawdzenia

aku wymienic

podac wartosci ladowania na pracujacym silniku bez obcazenia

 

i poczytac inne tematy o ladowaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem sprawdzić ładowanie akumulatora i ponoć mam też trochę za niskie

Musisz nam podać dokładną wartość zmierzonego ładowania, inaczej niewiele Ci pomożemy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie między 13,3 - 13,8 max (przy nie obciązonym silniku)

 

Sprawdzanie akumulatora:

 

SOC: 12,45

CCA NOMIN 390EN

CCA FAKT 126EN

Stan techniczny 32%

Stan naładowania 81 %

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami (nie zawsze) przy zapalaniu samochodu (stacyjka) kasują mi się stacje w radiu....

Zbyt duży spadek napięcia przy rozruchu

 

Kolejna sprawa to to że kontrolki od panelu gazu czasami świecą się nawet po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki (normalnie to gasną same po wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki).

Możliwe że to kostka stacyjki sprawdź pobór prądu na zgaszonym silniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności