Skocz do zawartości

Błąd p0105 przy prędkości 135-140 km/h


Gość daroo1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podczas jazdy z prędkością 135 - 140 km/h wyskakuje mi błąd silnika p0105 (czujnik ciśnienia bezwzględnego MAP - usterka). Przeczytałem tematy związane z tym błędem i radzono aby przeczyścić ten czujnik co też zrobiłem dwukrotnie. Jednak nie przyniosło to rezultatu i sytuacja ciągle się powtarza gdy zbliżę się do 140 km/h. Gdy puszczę gaz błąd znika gdy znów przyśpieszę zapala się, czasem pozwala rozwinąć większą prędkość a czasem znów zapala się w tym samym momencie.

 

Czy pozostaje jedynie wymiana tego czujnika na nowy czy może być jakaś inna przyczyna? Może coś z przepływomierzem? ale jeśli błąd dotyczy tego czujnika to raczej czujnik? Nie chce wywalić pieniędzy w błoto bo podobno taki czujnik kosztuje około 300 zł.

 

:?: Proszę o pomoc :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super rada :?: Jak masz udzielać takich rad to moim zdaniem się nie wypowiadaj, napisałem, aby otrzymać pomoc bo nie wiem co mam robić. Na trasie szybkiego ruchu czasem trzeba przycisnąć i mi to przeszkadza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asterix, Super Rada Nie ma co

daroo1987, Kumpel miał to samo i nic za bardzo nie pomaga czyszczenie w jego przypadku pogorszyło sprawe ,wymiana na nowy pomogła , zobacz jeszcze czy jakieś podciśnienie nie spadło bądź wężyk nie sparciał bo przez takie fanty też sa niezłe kwiatki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdzić te podciśnienie? Wężyki to te, które idą do elektrozaworków tak? Czy przy pomocy interfejsu Opel scanner też mogę coś uzyskać co by mi pomogło postawić diagnozę? :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daroo1987, tak to te wężyki po prostu sprawdz czy nie sa poprzecierane sparciałei i itp.

co do interfejsu to możesz spróbować wykasować ten błąd ale może coś jeszcze ci wyświetli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykasowanie nic nie da. Zresztą błąd sam zniknie z pamięci jeśli kilkakrotnie uruchomię samochód i w czasie jazdy błąd ten nie wystąpi.

 

W opel scannerze widziałem, że jest taki parametr jak Map Sensor i jest tam napięcie oraz wartość ciśnienia.

 

Czytałem gdzieś ze wraz z dodaniem gazu ciśnienie ma maleć a napięcie rosnąć? Czy to prawda? wydawało mi się, że ciśnienie wzrasta? może ktoś to wyjasnić ? :D

 

Sprawdzę jutro te przewody. Jak wszystko ok to kupię nowy czujnik, spory to wydatek :?: może jest ktoś z województwa podlaskiego z silnikiem, z którego czujnik by pasował do mego to bym sprawdził czy wymiana pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie. Czy warto kupować zamiennik tego czujnika? Czytałem, że jeśli chodzi o przepływomierz to nie warto a jak jest w przypadku tej części?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem ten wężyk podciśnienia. Jest ok, idzie z pompy podciśnienia do zaworu egr.

 

Sprawdziłem również parametr Boost pressure(ciśnienie doładowania) przy jeździe do 140 km/h. Ma on wartość 2.30 bara??? Mechanik twierdzi, że jest to wartość za duża i mam uszkodzony zawór sterowania turbiną:?: Czy to prawda? Mi się wydaje, że to ten czujnik po prostu podaje złą wartość?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam podobny problem. Odczyt z diagnozy komputerowej pokazał dwa błędy: P0105 oraz P1105. Jeżdzę Zafirą 2.2 TDI (2003 r.). Silnik oznaczony jako Y22DTR.

 

Kontrolka z "samochodem i kluczem" w 2 sytuacjach:

 

1 - po hamowaniu do zatrzymania lub prawie do zatrzymania.

 

2 - po przekroczeniu prędkości ok 120 km/h.

 

 

Czy ktoś miał podobny przypadek??

 

Jaka może byc przyczyna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności