Skocz do zawartości

Wycieraczki przedniej szyby VC.


Gość Michal1910

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michal1910

Witam jestem nowym nabywcą VC 2,0DTi Y20DTH 2002r i nowym użytkownikiem forum.

Otóż mam dziwny problem wycieraczki pod czas deszczu stukają o przedni lewy słupek szyby czołowej!Tak mnie to denerwuje ze białej gorączki dostaje i nie jeżdżę w deszcz.

Czy może ktoś z was mi pomóc co robić?

Samochód jeździł w Holandii na przejechane 220 tys!

Przyznam ze jak kupowałem to nie padał deszcz i nie zwróciłem na tym problemie uwagi tylko skupiłem się na silniku i zawieszeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz maskę, podnieś do góry, zdejmij osłonkę (jeśli jest) nakrętki mocującej ramię wycieraczki. Kluczem nasadowym 13 poluzuj nakrętkę, spryskaj WD40 lub czymś podobnym ośkę na którym jest to ramię, następnie energicznie dociśnij je kilka razy w kierunku szyby (uważaj aby jej nie potłuc), Jeśli nie odpuści to skorzystaj z małego ściągacza.

Następnie przestaw ramię wycieraczki troszkę do dołu, dokręć nakrętkę i sprawdź czy już nie puka o słupek.

 

Drugi sposób: dać mechanikowi zarobić na piwo w kilka minut. :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wycieraczki dzialaja na wolny tempie ?? No i czujnik deszczu niedziala tez jak powinien dopiero zmywa jak juz prawie nic nie widze ?? A gdzie sie znajduje ten sterownik i przekaznik szczerze to jak kupilem to auto to od dwuch lat pod maske nie patrzylem ?? :scratch:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam wolny tryb i chce przelaczyc na najszybszy to wycieraczki mi sie zatrzymuja w tym miejscu w ktury sa jakby zwarcie bylo ?? Potem wlanczam na wolny tryb i dzialaja normalnie.

Moze do mechanika pojade ale tani to oni tutaj nie sa niestety ?? Chyba ze ktos mial na forum cos takiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze ktos mial na forum cos takiego

możliwe, ale na odpowiedź czasami trzeba troszkę poczekać :P

 

 

 

 

 

 

ktury

piszemy przez ó :P

zainstaluj przeglądarkę Mozilla Firefox to unikniesz takich błędów :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam mianowicie taki problem ze wycieraczki przestaja dzialac na najszybszym stopniu. Najsmieszniejsze jest to ze mieszkam w szkocji a tu wciagle pada Pomocy

Dawid1983, sprawdź sobie przekaźnik wycieraczek przedniej szyby(praca wolna/praca szybka) znajduje się on w skrzynce przekaźników w przedziale silnika po lewej stronie, jak ją otworzysz i będziesz stał z boku samochodu to przekaźnik znajduje się w środkowym rzędzie drugi od prawej strony poz. 18 symb. przekaźnika (K5_X125). A co Twojego problemu mam to samo, byłem u kumatego elektronika i powiedział mi że to wina leży po stronie sterownika a ten sterownik steruje nie tylko wycieraczkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności