Skocz do zawartości

Problem z dostępnością przegubu do 2,2DTi Pilne!!!


Gość Gucio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie szukam wewnętrznego przegubu do silnika 2,2 DTi z 2003r. już od dłuższego czasu i 0 dostępności na allegro czy szrotach obdzwoniłem pół Polski i szukałem nawet w Niemczech, jedynie co udało mi się namierzyć przegub to niestety cena jaką zawołano za ten przegub przerosła moje oczekiwania (1700zł) i to nie miałem potwierdzenia 100% że będzie pasował... podobno co się dowiedziałem skrzynie do Vectry 2,2DTi są takie same wiec przeguby musza mieć również takie same ale czy 100%?

 

Prosze o pomoc, po mału rozkładam ręce a przegub już wyje nawet przy 40km/h nie wspomnę o przyspieszaniu czy jeździe powyżej 100km/h wtedy to radio na full i modlitwa żeby dojechał do punktu 'b'

 

Jeszcze jedno jeśli bloki silników 2,0 i 2,2 niczym się nie różnią to skrzynie mogą mieć takie same ? bo tak na dobrą sprawę wątpię żeby Opel pofatygował się i projektował nowy blok wraz ze skrzynią dla poj.2200ccm gdzie moc jest tylko o 25KM większa niż w przypadku poj.2000ccm mogli tylko wstawić większe tuleje rozwiert do 2,2 i cześć?

 

Pozdrawiam i czekam za wasza pomocną dłonią Gracjan O.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy od vectry sa takie same

to trzeba sprawdzic po numerze czesci w EPC

od dawna wiadomo ze do tych silnikow nie ma zamiennikow

a ceny nowych sa zaporowe

niestety trzeba szukac i uzbroic sie w cierpliwosc

albo kupic nowe w ASO opla

masz skrzynie F35 zapewne i do takiej potrzeba przegub

wersja 2,0 dti ma skrzynie F23 i przeguby sa inne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem już do ASO opla w Poznaniu czas realizacji 8 dni w Niemczech 3dni w PL cena 1320zł chyba jednak zostaje mi zakup w ASO najtaniej i pewny towar a przekładkę już sam zrobię jedynie co to przeraża mnie cena do 2,0 przeguby hulają po 300zł ja nawet podróbę znalazłem zewnętrznego do 2,2 za 60zł a tu 1320zł ??? no cóż czekam na jakieś jeszcze info lub pomysły nie wiem regeneracja? też trochę o tym czytałem.

 

scaliłem posty/daro

znalazłem na allegro całą pół oś za 800zł jakiejś włoskiej firmy

http://allegro.pl/polos-l...1196970207.html

nie wiem co zrobić servisowa za 1300 czy z allegro za 800?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy pisałem kolegom z Zafciami 2.2 DTI.

www.przeguby.pl oznaczenie przegubu OP-812 kosztuje coś 250zł.

Ja na swoim jeżdżę już ponad 1,5 roku. W pudełku jest smar, osłona i opaska no i oczywiście przegub.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności