Skocz do zawartości

Zamiennik dla koloru E474


Gość toomto

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu pierwszy raz wiec na początek Wszystkich Witam.

 

Mam takie pytanie.

Czy ktoś może się spotkał z odpowiednikiem oplowskiego białego koloru e474 w innej palecie barw. Np w RALu, NCS itp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym katalogu powinny byc odpowiedniki kodow producenta

po ta one sa a nie dla jakiegos widzimisie

 

a kupowanie na oko to glupota

malowalem swojego bialasa

kolor trzeba dobierac do auta

inaczej bedzie roznica widoczna golym okiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru dobierać kolorów z jakiegoś katalogu. Nie wiem skąd wogóle ten pomysł.

Zadałem takie pytanie ponieważ mam możliwość zrobienia sobie lakieru w mieszalni która obsługuje tylko kolorystykę RAL i NCS, tyle.

 

Jeżeli ktoś może pomóc to dzięki.

 

 

 

-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj se to na spokojnie wytlumaczyc

podjedz do tej mieszalni calym autem nie zwaracajac uwagi na to jaki masz kolor nabity na tabliczce w aucie

i niech oni dobiora z katalogu tych firm ktore maja wg. probnikow pod to co masz na aucie w jakim stanei jest twoj lakier na ile wyplowialy na ile zakonserwowany

 

bo E474 czy jaki tam masz inaczej wygladal jak auto wyjechalo z rabryki a inaczej wyglada terza po latach na aucie

 

do swojej astry tez kupiel blotnik z tym samym nabitym kolorem

ale roznica bylo widac mimo ze auto z tego samego rocznika nawet bylo

tylkopoprostu ja dbalem i pastowalem i muj Z865 wygladal alkiem inaczej niz Z865 na astrze z ktorej zdjalem blotnik

 

a jak potrzebna byla mi farba na zaprawki to tez sie wogole tym nie sugerowalem

 

dlatego tym numerem opla sie nie sugeruj

moj znajomylakiernik co w ASO pracuje to tez jak maja naprawypowypadkowe to nie bierze oryginalnego lakieru namieszanego wg. recepty producenta tylko dorabia u siebie wg tych katalogow jakie ma tak zeby po pomalowaniu bylo dobrze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi jechac z calym autem

wystarczt pokrywa wlewu paliwa

 

ps zaden szanujacy sie lakiernik

nie polozy lakieru dobieranego z katalogu

czy systemu jak wolisz

(chyba ze klient podpisze ze nie bedzie sie czepial roznic w kolorze)

tylko dobieranego do jakiegos elementu z auta :(

 

do bialej 206 tez dobieralem do korka wlewu

a nie pod kod z tabliczki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko rozumiem.

Tak naprawdę to nie zależy mi na idealnym dopasowaniu koloru. Wystarczy że będzie podobny.

 

Mam strasznie skorodowaną maskę, kupiłem sobie drugą ale w innym kolorze. Za machę dałem 50zł więc nie bardzo mi się uśmiecha płacić 2 a albo 3 razy tyle za lakier.

 

Mój Opel to Vectra z 92, pewnie i tak już długo nim nie pojeżdżę więc nie chce wkładać dużo kasy.

 

 

 

-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Gość toomto - czy oprócz filozoficznych odpowiedzi uzyskałeś od kogoś konkretną odpowiedź na zadane przez Ciebie pytanie?

Również poszukuję odpowiednika oryginalnego lakieru do opla (nr 474).

Filozofom piszącym, że tak nie dobiera się lakieru podziękuję, bo dobrze to wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności