Skocz do zawartości

2.5 V6 2000r. klekot w silniku? Automat


Gość BaLi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedzieli cieszę się moim nowym nabytkiem ale dzis uslyszalem z silnika lekkie klekotanie (jak w dieslu), gdy kupowalem auto z silnika wydobywalo sie lekkie cykanie co uznalem za nie grozne... zauwazylem tez dymek wydobywajacy sie z rury. Poprzedni właściciel nie wymieniał rozrządu itp. oleje, plyny wymienione... tylko zastanawiam sie dla czego on tak klekocze :help: proszę o pomoc. Pozdro Michał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jachu, nie będzie Cię przecież stresował, że silnika musisz drugiego szukać :piwo:

 

Oczywiście osłuchałeś motor i możesz dokładniej określić lokalizację pochodzenia tych dźwięków ?

Bo może to tylko szklanka która czasami się odzywa

może tylko po odpaleniu

może rzęzi lub ociera o coś rolka

a może coś innego

 

zauwazylem tez dymek wydobywajacy sie z rury.

no, po to chyba rura jest :piwo:

Dymek - zabarwienie, zapach, w jakich okolicznościach, rura wewn. sucha, ubytki w płynach ? itd.

 

Chyba nie powinniśmy wyciągać tak podstawowych informacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przesadzam, klekot dochodzi z wnetrza silnika odkrecilem korek od oleju leci dymek (caly czas) widac wyciek oleju spod korka, ucieka powietrze (te syczenie) spod tego plastiku ECO-TEC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- może któraś szklanka hałasuje

- może motor ma lekkie przedmuchy

- korek ma uszczelnienie (oring)

- z pod pokryw też sączy?

- odma drożna?

- ten plastyk jest zgrzewany - szczelny na zgrzewach?

- ma również uszczelnienia (oringi) - zarówno przy połączeniu z tym "dyfuzorem"/czapką kolektora jak i przy połączeniu z przepustnicą - są one całe?

Nakładkę z napisem ECO-TEC się ściąga - pod nią jest dojście do śrubki/śrubek mocujących

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość lukaszbarszcz7

witam mam omege 2.5v6 automat zgazem mialem ten sam problem ze stukaniem okazalo sie ze to panewka na wale korbowym

dodano

posiadam omege 2.5v6 automat z gazem mam problemy z silnikiem odkond wstawilem do niej gas wczesniej jezdzila bez zażutów omega jest z1999r zaczeło sie od spalonej cewki zapłonowej na 5cylindrze wstawilem nowo cewke i zamontowalem gas i po paru tysiocach kilometrow uszkodzilo panewke olej zminiany na czas castrol edge zminilem caly silnik na drugi z omegi 2001rocznik przejechał 4tys kilometrow i znowu padła panewka zaczeło się od lekkiego stukani podobnie jak szklanka stuka ateraz silnik znowu jest do wymiany niewiem czy ja mam takiego pecha do niej

scaliłem/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnika 2.5v6 chyba nie już montowano w Omedze

2001rocznik

(silniki 2,5 montowano bodaj do 09.2000r.)

Kupiłeś silnik podszykowany do sprzedaży

albo masz pecha

albo to uszkodzenie czegoś innego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukaszbarszcz7

przez rok niemilem z no problemow puki nie zostal wstawiony gas musialem wstawic bo duzo na niemcy latam wie gas to był mus mam instalacje stag6 sekwencja ponoc najlepsze znajomy ma omege ten sam motor i mil podobny problem z panewko zrobil kapitalke wsadzil pare tysi i bylo to samo wstawil drugi motor i lata dalej narazie jes git u niego a moja narazie stoji pokutuje

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności