Skocz do zawartości

czasem prawie gaśnie a czasem zgasnie c20NE


Gość drudnicki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!!Szukałem mojego problemu w innych tematach ale nic mi z owych nie pasowało do mojego przypadku otóz tak jak w temacie mam viki 91r z c20NE(takiego silnika nie bylo w opcjach tematu) z gazem,ale to chyba nie ma nic do rzeczy ,bo czy na gazie czy benzynie zachowuje sie tak samo-pali zawsze od strzalu,jednak czy jest zimna czy ciepła przy dojeżdzaniu do stopu->wcisnietym sprzegle, silnik jakby chciał zgasnac, jakby chciał sie zatrzymac, ale sie przełamuje i chodzi na wlolnych obrotach niecałe1000,czasem zgasnie, jak go dłuzej przytrzymam na biegu przy zwalnianiu, juz przy bardzo małych predkosciach,to ten efekt przechodzi prawie bez sladu- zupełnie jakby na chwile zabrakło jej koła zamachowego,dodam tylko że ufam mechanikom wiec wole sie troche pomeczyc anizeli wymieniac, pół elementów przy silniku, tym bardziej ze to stary sprzet jest,tyle ze silnik cudo, wiem prosze was o pomoc,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viki 91r z c20NE

Po pierwsze w temacie postu piszesz, że masz X20XEV, więc coś chyba nie tak. Druga sprawa, najczęstszą przyczyną gaśnięcia na wolnych silników z gazem jest zapchany filtr gazu, lub problemy z krokowcem. Pytanie, jaką masz instalkę, sekwencja czy II gen. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem ale pisałem że nie było takiego silnikach w wyborze tamatu do mojego problemu, 2-problem pojawia sie bez wzgledu na to czy gaz czy benzyna , a gaz mam zwykły do kolektora

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem ale pisałem że nie było takiego silnikach w wyborze tamatu do mojego problemu, 2-problem pojawia sie bez wzgledu na to czy gaz czy benzyna , a gaz mam zwykły do kolektora

Spoko rozumie, z tym gazem II Gen bywa różnie, jak dobrze wyregulowany to jest OK. Ale może być jak pisałem, filtr gazu - kiedy wymieniałeś - może być coś z lambdą i wtedy na wolnych na gazie nie chce śmigać, można też popróbować z dolotem powietrza do filtra, przytłumić, czy też zrobić mniej bezpośredni wlot.

Zobacz fotkę w tym temacie; http://forum.opel24.com/astra-f-gasnie-czasem-przy-hamowaniu-vt53631.htm

 

To są oczywiście pół środki, bo jak wszystko jest dobrze wyregulowane to nie powinno byc problemu. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwem do czego zmierzasz- miałęm viki 1.6 tez na takim gazie i fakt był taki problem jednak p odwróceniu dolotu prob;em ustał ale wówczas nie było gaścia na benzynie, a tutaj jest czy to benzyna czy gaz , zaślepianie, filtry niczemu nisłużyły,

dzieki wogóle za zainteresowanie- jednak myśle że proble tkwi w czymś innym, myślełem o czujniku połazenia wału...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bledoów nie ma , kontrolka sie nia pali, nawet ostatnio rozbierałem deske sprawdzic czy aby żaróweczka sie nia spaliła(wymieniałem taz linke licznika,itd)no i nic,te żeczy eksploatacyjne-swiece kable ,wymienione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności