Skocz do zawartości

układ pasków w rozrządzie


Gość Snayper_0-0_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Snayper_0-0_

Witam

W moim szrocie(Opel Astra 1.7D 92r.) ktoś kiedyś kombinował z pompą -tak przynajmniej twierdzi niejeden mechanik. Ponoć założył od innego modelu ale "krótki" typ. I z tego też powodu dwa kółka wałka rozrządu prowadzace pasek alternatora i wspomagania są w dziwnym położeniu. Jakkolwiek bym ich(tych pasków) nie zamontował zawsze jeden z nich pracuje pod kątem.

Oczekiwałbym odpowiedzi od posiadaczy tego konkretnego modelu. Jak zamonowane są paski wspomagania i tego od alternatora w oryginale. Wybrałem chyba mniejsze zło bo zamontowałem na wewnętrznym kółku wału pasek od wspomagania ( bo jest dużo krótszy i na logikę praca na małej odległości pod kątem...nie trzeba chyba tego tłumaczyć) choć może jestem w błędzie.

Na zewnętrznym kółku piasty zamontowałem ten od alternatora (nowy) ale już się poluzował a regulacja nie pozwala mi go naciągnąć bardziej. Jeden z mechaników tłumaczył mi, żebym kupił niewymiarowy (zamiast 11-tki 10-tkę tłumacząc,że może wtedy będzie lepiej jeśli nie chcę wymieniać rolki i łożysk alternatora). Nie zrobiłem tak jak mówił bo nie mieli tej 10-tki (nie wiem czego się tyczy ten wymiar). Jeśli faktycznie niewymiarowy pasek alternatora rozwiąże probelem poluzowywania się a tym samym ślizgania to zakupię taki bo to groszowa sprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paski klinowe czy PK to nie paski rozrządu

kółka altka, pompy wspomagania to nie koła zębate elementów rozrządu.

Są dwa paski klinowe - nie 11 a 10 czyli o 1mm węższy

1 - alternatora, regulacja po zluzowaniu 2 śrub - pasek 10x925

2 - pompy, regulacja napinaczem/śrubą regulacyjną po zluzowaniu nakrętki

po zluzowaniu śrub mocowania pompy - pasek 10x813

 

Koła muszą być w osi, jeśli nie są przejrzyj wszystkie elementy

w tym i zamontowane tam tulejki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności