Skocz do zawartości

EGR w dieslu 1,7DTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam Fachowców

 

Mam następujący problem, podczas jazdy przy ok. 2500 obr. załącza mi się kontrolka check engine i zaczyna lekko szarpać przy dodawaniu gazu. Z tego co wywnioskowałem muszę przeczyścić lub zaślepić zawór EGR. No tak fajnie mi się pisze..... muszę :lol: tylko nie mam pojęcia gdzie on się znajduje i jak wygląda. Przeszukałem forum i jedyne opisy jakie znalazłem dotyczą EGR w silnikach benzynowych. Zatem mam prośbę do fachmanów o wytłumaczenie gdzie ustrojstwa mam szukać a i zdjęciami nie pogardze bo z fachowego nazewnictwa "dętka" jestem :(

Wielkie dzięki...... moja fura to Astra II kombi 1.7 dti

 

zmieniłem temat/zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alucky, w silnikach DTI nie da się zaslepić EGR bo jest czujnik który i tak będzie odczytywał bląd , nie widziałem silnika a raczej kolektora w 1,7 bo tam powinien znajdować sie ten zawór polonczony z resztą z pozostałymi zaworami między innymi od turbo ,szukaj na kolektorze ssącym :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

alucky, w silnikach DTI nie da się zaslepić EGR bo jest czujnik który i tak będzie odczytywał bląd , nie widziałem silnika a raczej kolektora w 1,7 bo tam powinien znajdować sie ten zawór polonczony z resztą z pozostałymi zaworami między innymi od turbo ,szukaj na kolektorze ssącym :(

Tak własnie słyszałem ale gdyby wykasować błąd ? Czy wszystko będzie OK ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten główny oczywiscie sie da w kolektorze ssącym natomiast pozostałe zawory są elektroniczne i nie rozbieralne w 2,0 silniku jest ich bodajże 4 dwa przy zbiorniczku z plynem jeden nad alternatorem i jeden z boku kadłuba silnika pod pompą waku i to wszystko jest polączone przewodami więc może masz walnięty ten elektroniczny i dlatego wyskoczył błąd taki zawór to w granicach 170 do 350zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

podpinam się pod prośbę alucky jak by ktoś miał fotkę lub opis gdzie szukać, jak wygląda i inne rzeczy związane z egr-em w 1,7 dti to będę bardzo wdzięczny gdyż również mam z tym problem

 

 

e-mail: [email protected]

gg: 2375386

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wydaje mi się, że też mam z tym powoli problem. Przy szybciej jeździe autostradą po pewnym czasie wyświetla się kontrolka silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

w silnikach DTI nie da się zaslepić EGR bo jest czujnik który i tak będzie odczytywał bląd ,

Witam. Właśnie dowiedziałem sie od mojego znajomego co ma 1.7 dti tak jak ja i on tez miał problem z EGR ale go zaslepił ( pokazał mi to wizualnie)i nic mu sie nie dzieje. Żaden błąd mu nie wyskakuje. Auto nabrało wigoru i przestało szarpać jak było zimne.

Ciekaw jestem czy nie ma to złego wpływu na silnik.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy nie ma to złego wpływu na silnik.?

W czesniej czy później to wszystko wyjdzie tam są elektrozawory które przestały sterować np. recyrkulacja spalin turbo ponieważ są połonczone tymi wężykami ze sobą .Są zresztą tematy na temat tych zaworów itp. W benzynie tak ale nie w dieslu a eksperymentować można tylko jakim kosztem to się dopiero okaże. http://forum.opel24.com/problem-z-elektrozaworami-rozwiazany-diesel-vt8639.htm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności