Skocz do zawartości

przeglądarka Internet Explorer 9 beta - czy szybsza?


Gość xflash

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do tych, którzy mają win7 (bo tylko na tym da się instalować IE9) i zaktualizowali IE8 do IE9

-czy u kogoś 9' chodzi rzeczywiście szybciej ? U mnie nie ma kompletnie żadnej różnicy w porównaniu do IE8. Tzn szybko mi działają, ale zapowiedzi na różnych portalach mówiły, że to ma być najszybsza szybsza od poprzednich wersji i najszybsza na rynku.

...ale plusem jest np to, że pasek adresu działa (tak jak w Chrome) również jako wyszukiwarka np google.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie korzystam z IE9 ale muszę wyrazić swoje zdanie.

 

zapowiedzi na różnych portalach mówiły, że to ma być najszybsza szybsza od poprzednich wersji i najszybsza na rynku.

 

;);):D;);)

A co mają mówić zapowiedzi, które są tworzone przez Microsoft lub ludzi od niego zależnych ???;)

Recenzje na różnych portalach to zwykła reklama nowego produktu za którą ktoś dostaje kasę od Microsoftu.

Nawet gdyby IE9 była szybsza od IE8 o te 0.000000....1 sekundy to zauważysz to w codziennym użytkowaniu?

Chcesz mieć szybką przeglądarkę to zainstaluj sobie FF i zmodyfikuj go odpowiednio.

Z Widnowsa korzystam tylko w pracy ale nawet tam przeglądam sieć przez FF bo otwieranie stron w IE8 to porażka.

 

win7 (bo tylko na tym da się instalować IE9)

Kolejny typowy dla Microsoftu chwyt-chcesz korzystać z IE9 musisz mieć Win7.

Zmuszanie do określonego zachowania, są w tym świetni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmuszanie do określonego zachowania, są w tym świetni.

dokładnie, tak jak również planowanie zaprzestania aktualizacji i pomocy technicznej dla starszych systemów.

przeglądam sieć przez FF bo otwieranie stron w IE8 to porażka

ale to też zależy od kompa. Używam nówkę laptoka z IE8 (od paru dni już IE9) i FF. Stwierdzam że IE8 działał bez zarzutu, a FF był po prostu trochę szybszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co to jest IE ?? ;p:):(

 

Ja mam zasadę - jak najmniej Microsoftu w Microsofcie :) I dlatego mam FF :)

 

A ja zacytuję (z artykułu podanego przez GmsMetallica)

Podsumowanie

 

Jeżeli brałbym pod uwagę ilość pierwszych miejsc w przeprowadzonych testach, najlepszą przeglądarką byłoby Google Chrome z wynikiem 3 zwycięstw. Na drugim miejscu jednocześnie Safari i Opera. Jak widać najczęściej używana przeglądarka, czyli Firefox, nie była ani razu najlepsza, co może trochę zaskakiwać. Jeżeli jednak szeregowałbym przeglądarki pod względem przydatności do konkretnego zastosowania, zestawienie wyglądałoby zupełnie inaczej.

 

Google Chrome, okazało się być najbardziej oszczędną przeglądarką, jeśli chodzi o zużycie pamięci RAM, dlatego polecałbym ją raczej do używania na słabszym sprzęcie. Poza tym nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. 9/10

 

Firefox jest typowym średniakiem, czyli wszędzie wypada po prostu średnio. Nigdzie nie jest, ani pierwszy ani ostatni. Nadaje się właściwie do wszystkiego, a rozbudowana baza motywów i rozszerzeń daje spore możliwości konfiguracji. 8/10

 

Internet Explorer jest totalną porażką, prawie wszędzie wynik końcowy jest najgorszy. Gdy dodać do tego brak jakichkolwiek rozszerzeń i mnóstwo odkrytych dziur, należy sobie powiedzieć szczerze: ‘’omijać tą przeglądarkę z daleka’’. 2/10

 

Opera znajduje się w moim zestawieniu na drugim miejscu. Nie wykazuje wielkiego zapotrzebowania na pamięć RAM, a w istotnych testach wypada bardzo dobrze. Właściwie można ją zaliczyć do średniaków wraz z Firefoxem. Poza tym, właściwie każdy komputer powinien poradzić sobie z jej wymaganiami. 9/10

 

Safari umieściłbym ex aequo z Operą pod numerem dwa. Przeglądarka ta pozytywnie mnie zaskoczyła, ponieważ jest dedykowana dla systemów MAC OS, a w tym zestawieniu nie wypadła najgorzej. Właściwie gdyby nie to, że potrzebuje dużo pamięci RAM była by numerem jeden tego testu. Polecana dla ludzi z mocnymi komputerami, znających język angielski. 8/10

 

Jak widać wybór jest, a każdy potrzebuje czegoś innego. Mam nadzieję, że po lekturze tego artykułu będziecie mieć mniejszy problem z wyborem przeglądarki internetowej dla siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

ze swojej strony dodam tylko że jak robie strony internetowe to generalnie na Operze, Firefox, Chrome wyglądają identycznie (minimalne różnice). Jak wlacze stronę w IE to masakra, generalnie muszę tworzyć szablon dla IE 6.0 , 7, 8 bo każda z nich inaczej przetwarza kod HTML - masakra... ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności