Skocz do zawartości

szarpanie silnika


Gość beniamin04

Rekomendowane odpowiedzi

Gość beniamin04

Witam serdecznie wszystkich uczestników forum jestem posiadaczem Insygni 2009 z 130 KM Dieselkiem. Temat który mnie trapi polega na szarpaniu silnika w zakresie obrotów 2-2,5 tyś przeważnie na trzecim biegu . Auto śmiga płynnie i nagle przez ms. jakby komp. chciał zastanowić czy jechać dalej czy nie .W ASO mówią że wszystko jest OK , ale dla nich wymiana tarcz z klockami po 20 000 to norma!:/! : MAm więc pytanie o co chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mój znajomy właściciel nowej Insignii 2.0T stwierdził przy przebiegu 5000km ,że bija mu tarcze.W ASO reklamacji nie uznali twierdząc ,że jest to skutek jazdy przez kałuże.Woda z takiej kałuży chlasta po nagrzanych tarczach i wykrzywia je.Ciekawe co?Tak sobie myślę ,że trzeba by w bagażniku wozić jakiś brezent i po wypatrzeniu kałuży ,zatrzymać się przykryć kałużę tą derką ,przejechać pozbierać wszystko i tak na okrągło. Producenci opon też powinni ostrzegać przez zbyt pochopną jazdą w deszczu ,ponieważ taka sytuacja może mieć wręcz katastrofalne skutki dla bieżnika,łącznie z jego rozpuszczeniem i przez takie potraktowanie opon bedą musieli odzrzucać wszelkie reklamację.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość VIP Bartek

WITAM.

W takim przypadku, kiedy ASO nie stwierdza żadnej usterki, na początek radzę zmienić ASO, a w drugiej kolejności poponuje wymienić filtr paliwa. Często to paliwo jest powodem wadliwej pracy silnika, a po podłączeniu komputera nie ma żadnych błędów.

Nie piszesz nic, w jakich okolicznościach to Ci się zaczęło objawiać - czy po zatankowaniu paliwa, czy po okresie zimowym, bo może być tak, ze na filtrze osadziła sie parafina i jego wymiana pomoże.

Bartek - tu była reklama

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wodzik12

WITAM.

W takim przypadku, kiedy ASO nie stwierdza żadnej usterki, na początek radzę zmienić ASO, a w drugiej kolejności poponuje wymienić filtr paliwa. Często to paliwo jest powodem wadliwej pracy silnika, a po podłączeniu komputera nie ma żadnych błędów.

Nie piszesz nic, w jakich okolicznościach to Ci się zaczęło objawiać - czy po zatankowaniu paliwa, czy po okresie zimowym, bo może być tak, ze na filtrze osadziła sie parafina i jego wymiana pomoże.

Bartek - tu była reklama

 

lub

regulator ciśnienia na listwie

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

wysoce brawdobodobne jest zanieczyszczenie wtryskiwaczy. Można spróbować kilka razy wlać do pełnego baku paliwa środka do ich czyszczenia, natomiast efekty niestety są często słabe. Jeśli masz możliwość odkręć listwę i je wyczyść w nafcie. lub zobacz na ten manual :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
Gość Waldek opel insignia

Na 1 i drugim biegu strasznie szarpali mi auto mechanik stwierdził ze padła mi skrzynia biegów i chciałem sie dowiedzieć czy montując nowa czy używana musi byc ten sam numer? Z vinu wynika ze mam m32 a do kupienia sa f40. Czy cos sie stanie jak wrzuce ta? Mechanik ma sprawdzić jaki dokładnie rodzaj ale chce dowiedzieć sie przed rozbiórka bo brakuje czasu, dzieki za odpowiedzi! Sport tourer 2.0 cdti 131km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności