Skocz do zawartości

Mervia 1.7 CDTI - problemy z zapalaniem


Gość wazosky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z paleniem Opla Merivy 1.7 CDTI, 2005rok, z silnikiem Z17DTH. Samochós spisywał się nienagannie od nowości.

 

Moje problemy zaczęły się od przerwania pracy silnika podczas jazdy. Gdy stanąłem i spryskałem wejście do komputera płynem do czyszczenia styków to silnik zapalił i nie było problemu przez 3 tygodnie. Brakło mi pechowo paliwa podczas jazdy, dolałem, po czym z trudem zapalił. Po dwóch dniach dobrego palenia w czasie jazdy znowu zaczął przerywac i zgasnął na ulicy. Tym razem wcześniej wymieniony spryskiwacz nie pomógł. W serwisie Opla stwierdzono uszkodzenie lub zatkanie czujnika paliwa na listwie, w innym warsztacie wymieniłem czujnik i nic nie pomogło.. sprawdziłem wtryski, komputer, a samochód dalej pali jak chce tj. czasem zapali na pare minut i gaśnie. Mechanik stwierdził spadek napięcia z 12V na 4,5V - jak taki spadek nastapi to gaśnie i nie zapali za nic.. Czasem wróci 12V za jedną godzinę, czasem za 1 dzień.. I tak juz od 3 tygodni jestem bez samochodu i dalej nie wiadomo co jest przyczyną.

 

Proszę o pomoc i doradzenie mi co robić dalej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam MERIVE 1.7 tdci 2004r. od pewnego czasu wraz z nadejsciem pierwszych chłodów ma problem z porannym rozruchem silnika kreci bez problemu pochodzi pare sekund i gaśnie tak jak by nie dostawał paliwa póżniej nie ma juz problemu przez cały dzień .Wymieniałem filtr paliwa i nic to nie zmieniło.Moze ktoś juz zetknoł sie z takim problemem?:(?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje CDTi sorki nie nie zapala sie jak sie troche pomeczy pózniej nie mam problemów nawet jak postoi autko cały dzień myślałem że to wytracona parafina w filtrze paliwa ale jego wymiana nic nie dała nie wiem co mu dolega do tej pory nie było problemów puki nie było chłodu :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie troche pomeczy pózniej nie mam problemów nawet jak postoi autko cały dzień myślałem że to wytracona parafina w filtrze paliwa ale jego wymiana nic nie dała nie wiem co mu dolega do tej pory nie było problemów puki nie było chłodu

Grzanie świec żarowych zapala się normalnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak grzanie swieć zapalq sie przez sekunde a później gas od momentu przekręcenia stacyjki tak jak zawsze

Zrób taki test; Przekręć kluczyk aż zapali się kontrolka świec żarowych i poczekaj około 20-30 sekund bo tyle działa podgrzewanie świec żarowych i odpal, napisz czy coś się zmieniło czy nie, tylko zrób to na zimnym silniku.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności