Skocz do zawartości

Signum 2004 - czy da sie wymienić kierownice ??


Gość talibanczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość talibanczyk

Witam szanowne grono :(

 

Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem opla signum 3.2 v6 - z autka jestem zadowolony...

 

Tylko kierownica mi się nie podoba...jest 4 ramienna :( oraz ponieważ jest jeszcze przedliftowa i ma zwykłe okrądłe guziczki od sterowania radiem. taka:

http://img09.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/24/61/61/1224616133

 

Chciałbym sobie wymienić na kierownice nowszą czyli poliftową...

taką: http://allegro.pl/opel-vectra-c-signum-kierownica-skora-i1243916096.html

 

Czy jak kupię ktakową to nie bede miał problemów z montażem ... albo podlaczeniem sterowania??

 

 

a może wystarczy wymienić tylko te plastiki z tymi guziczkami... wizualnie pasują :piwo: ??

 

Za odpowiedzi z gory serdecznie dziekuję i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Tylko kierownica mi się nie podoba...jest 4 ramienna

Ja mam taką i właśnie ten model czteroramienny mnie się podoba-rzecz gustu.

Czy jak kupię ktakową to nie bede miał problemów z montażem ... albo podlaczeniem sterowania??

 

 

a może wystarczy wymienić tylko te plastiki z tymi guziczkami... wizualnie pasują ?

Spróbowałbym właśnie od tego może mniejszy koszt wymiany bo zasada działania taka sama :( a co do montażu nowej kierownicy to będziesz musiał skalibrować czujnik obrotu koła kierownicy jeżeli posiadasz układ ESP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość talibanczyk

No tak... tylko troche to " próbowanie " - bo zeby spróbować przełożyć przyciski... trzeba kupić kierownice za ok 300 zł. Myślałem że może już kiedyś ktoś to robił i ma doświadczenie czy sterowanie z nowej kierownicy pasuje do starej... W nowej z tego co mi sie wydaje jest wiecej opcji sterowania radiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

No tak... tylko troche to " próbowanie " - bo zeby spróbować przełożyć przyciski... trzeba kupić kierownice za ok 300 zł. Myślałem że może już kiedyś ktoś to robił i ma doświadczenie czy sterowanie z nowej kierownicy pasuje do starej... W nowej z tego co mi sie wydaje jest wiecej opcji sterowania radiem...

Ja mam już VC po lifcie wnętrza i zarazem kierownice z nowymi przyciskami to podam Ci jakie funkcje mają dodatkowe od starego układu;

1-Obrót:przesunięcie kursora

Naciśnięcie;zatwierdzenie wyboru

2-Radio;przycisk zmiany stacji radiowej

CD-ponowne rozpoczęcie odtwarzania płyty

3-przełączanie między trybem radio a CD

4-Radio;wyszukiwanie od góry w dół

5-Radio;wyszukiwanie od dołu do góry

6-regulacja głośności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość talibanczyk

Dziekuje :maruda:

 

 

ja w pełni nie wykorzystam tych funkcji ... ale liczy sie design. :maruda:

Teraz tylko zastanawiam się czy będzie to pasowało... same te plastiki z przyciskami:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Teraz tylko zastanawiam się czy będzie to pasowało... same te plastiki z przyciskami:)

Teraz tylko zastanawiam się czy będzie to pasowało... same te plastiki z przyciskami:)

talibanczyk, najlepiej to sobie porównać wizualnie z nowszym modelem kierownicy, pytanko czy dostanie się same te plastiki z przyciskami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności