Skocz do zawartości

Temperatura silnika.


Gość owca_z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem świeżo po zakupie Sinterki 1999 r. jestem z niej zadowolony, radość z jazdy... wszytko się mieści....

teraz problem

Brachol mój twierdzi że mam niedogrzany silnik, ponieważ wskaźnik temperatury powinien być na środku a u mnie trzyma się w czasie jazdy w okolicach pierwszej kreski czyli 1/4. Czy tak jest poprawnie? Czy niedogrzanie silnika może powodować większe spalanie paliwa? Jak jeździć tym autem aby paliło ekonomicznie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę termostat? Czy jego awaria jak u mnie to bardzo poważna sprawa? Może mnie ktoś poinstruować jak wymienić termostat w Sintra 2,2 diesel.

 

profil uzupełniony :maruda:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Mam Sintrę od 4 lat i też mnie nurtował problem wskaźnika temperatury.Postanowiłem więc to sprawdzić.Podłączyłem Sintrę do kompa u mechanika i wyszło ;-) Pierwsza dłuższa kreska to 80*C a każda następna to o 2 stopnie więcej.Druga dłuższa kreska(czyli 1/4 wskaźnika) to 90*C.Na Twoim miejscu nie śpieszył bym się z wymianą termostatu.Latem moja Sintra zagrzewa się nawet do 100*C a zimą tylko do 84 - 86*C.Silniki Diesla już tak mają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość wiatrak13a

Witam!

Ja u siebie w sintrze 2,2 tdi zakryłem chłodnicę dyktą żeby szybciej łapał temperaturę i pomogło. po kilku kilometrach w samochodzie jest ciepło.Spróbuj to nic nie kosztuje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.Mam Sintrę od 4 lat i też mnie nurtował problem wskaźnika temperatury.Postanowiłem więc to sprawdzić.Podłączyłem Sintrę do kompa u mechanika i wyszło :lol: Pierwsza dłuższa kreska to 80*C a każda następna to o 2 stopnie więcej.Druga dłuższa kreska(czyli 1/4 wskaźnika) to 90*C.Na Twoim miejscu nie śpieszył bym się z wymianą termostatu.Latem moja Sintra zagrzewa się nawet do 100*C a zimą tylko do 84 - 86*C.Silniki Diesla już tak mają.

według tego cytatu moje auto trzyma temperature okolo 86-88 stopni i nigdy wskazówka nie dochodzi do drugiej duzej kreski czyli 90 stopni.

ale jak moze byc prawidlowa skoro wszystkie termostaty do sintry maja otwarcie 92 stopnie, czyli wg termostatu wskazowka powinna wychylac sie poza druga duza kreske. Prosze o porady i opinie jak jest w waszych sintrach bo mam wrazenie ze przy tej temperaturze auto jest jednak niedogrzane. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A gdzie tolerancja samego termostatu +/- ileś dotego tolerancja samego czujnika i moment bezwładnościowy samego wskaźnika wychyłowego?

Umnie po nagrzaniu stoi równo na 2-giej grubej kresce .

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z tą tolerancja ale sam widzisz ze trzyma Ci równo na drugiej grubej kresce, a u mnie wskaznik po nagrzaniu max 3-4 mala kreska i wcale takim żarem nie bucha z nawiewu. Jade zmienic dzisiaj termostat.Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A gdzie tolerancja samego termostatu +/- ileś dotego tolerancja samego czujnika i moment bezwładnościowy samego wskaźnika wychyłowego?

.

 

 

Jednak nie miales racji z ta tolerancja... Jest tak jak mowilem. Jesli termostat otwiera sie przy 92 stopniach to po nagrzaniu wskaznik powinien pokazac 92 stopnie i potem lekko opasc ponieważ otworzyl sie duzy obieg. Wymienilem termostat i tak teraz u mnie jest i do tego zrobilo sie goraco. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności