Skocz do zawartości

swiezy zakup.i juz problemy.swieci sie kontrolka


Gość irek12371

Rekomendowane odpowiedzi

now wlasnie i znowu nowy problem.swieci sie caly czas kontrolka otwartych drzwi.

i kontrolka rezerwy paliwa chociaz jeszcze do rezerwy nie doszlo...moze ktos mial ten problem i podpowie?.dzieki :P

 

poprawiłem błędy ortograf, robertnet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drzwi zobacz taki bolczyk przy drfzwiach kolo zawiasow na dole, moze tam cos nie styka , tam powinien sie znajdowac czujnik otwartych drzwi, jesli nie tam to znaczy ze cos z bardziej zaawansowanej elektryki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ..problem mam z sintra ktora kupilem pare dni temu..to prawda mam astre i jeszcze omege..niezakladalem osobnego konta...na sintre.dzisiaj patrzalem..ale nic nie znalazlem

nadal swieci sie kontrolka otwartych drzwi.i kontrolka rezerwy benzyny chociaz wskazowka niejest na czerwonym polu..pewnie trzeba bedzie rozebrac zegary.niemcy niemaja zielonego pojecia o mechanice i elektryce..zwykle papraki.moze uda mi sie to zrobic samemu...dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na początek przeczyść styki na drzwiach suwanych i słupku. Czujniki zamknięcia drzwi pasażera i kierowcy są wewnątrz drzwi przy zamku. Tylnej klapy podobnie jak drzwi przednich.

A jeszcze takie pytanko: czy gaśnie Ci samoczynnie oświetlenie wnętrza jeśli tak to raczej trzeba szukać tak jak piszesz, przy zegarach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj opisalem problem a wiec nadal swieci sie kontrolka otwartych drzwi.przeczyscilem styki na drzwjach.nic nie pomoglo .kolega zapytal mnie tu na forum,czy gasnie swiatlo po zamknieciu drzwi.....odpowiadam..swiatlo niegasnie.malo tego dzisiaj .gdy zalaczylem zaplon wskaznik paliwa wskoczyl mi na 70l.odrazu.wylaczylem zaplon wskazowka zostala,ale powoli opadala do zera.ponownie wlaczylem zaplon wskaznik skoczyl.lekko przed czerwona kreska i zapalila sie lampka rezerwy,i tak na zmiane wlanaczajac i wylanczajac zaplon wskazowka raz nadole.raz u gory..moim zdaniem to chyba mosze caly licznik wymienic.inne wskazniki niby dobrze wskazuja.wracajac do swiatla ze niegasnie po zamknieciu drzwi.nato wyglada ze czujnik niedziala.wlanczajac swiatlo klawiszem zapala sie normalnie.jutro chyba zawalcze i wyciagne licznik. :) i kupie pare browarkow.bo pewnie bedzie troche rozbierania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies zwiara, sproboj poklepac autko gdzie niegdzie moze to cos pomoze,jesli zobaczysz jakies zmiany przy pukaniu mozliwe ze tam znajdziesz przyczyne zwarcia, sproboj "pomerdac kablami za radiem, pod kierownica, moze zupełnie cos innego wywołuje zwarcie i te nieprawidłowoscie wiec pobaw sie czym tam masz w aucie i obserwuj czy bedzie sie cos zmieniac, ja maiałem trosze podobnie bo miałem problemy z zegarkiem i oswietleniem kabiny oraz ciagle paliło jeden bezpiecznik , skapnelem sie co jest kiedy zegarek zaczynał dziełac przy otwartych drzwiach, przeczysciłem styku czujnika drzwi i działa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to oświetlenie, gdyż załącza się ono po otwarciu drzwi ( reakcja na zadziałanie czujnika w drzwiach) najbardziej podejrzane będą czujniki lub kostki połączeniowe w drzwiach kierowcy lub pasażera, gdyż tam może dostawać się bezpośrednio woda ściekająca po szybie do wnętrza, co nie występuje w drzwiach suwanych i tylnej klapie.

 

A co do wskaźnika paliwa, to może winny być np pływak w zbiorniku.

 

Nie zaszkodzi też przyjrzeć się połączeniom na tablicy z wskaźnikami tak jak planujesz.

Szczególna uwagę zwróć na "masy".

 

Browarków to musisz kupić chyba dwie pary :COOL:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w kolejnym dniu.od rana zawalczylem,po zamknieciu drzwi swiatlo gasnie po otwarciu normalnie sie zapala,wina byla w kstce lączeniowej byla niedocisnieta,.....ALE.

lampka otwartych drzwi nie zgasla, a wskaznik paliwa jest caly czas na 70l..caly czas wskazuje pelny bak,mam chyba szczescie auto pali codziennie i nie ubywa paliwa.mysle ze to bedzie plywak tak jak kolega tu zasugerowal.przejechalem sie kawalek dzisiaj i przy ostrym zachamowaniu na nogi poleciala mi..woda.czy jest tamjakis przeswit do maski?..fakt ze po zakupie tego auta mosialem dolac wody bo zbiorniczek byl pusty,nigdzie nie widac zeby nagrzewnica ciekla..najbardziej denerwuje mnie po zapaleniu ze jest te metaliczne stukanie ktore zanika po chwili poruszalem ten temat juz w innym dziale prawdopodobnie popychacz stuka...takie pytanko mam czy trudno wymienic jest popychacze?. :beer: pod siedzeniem kierowcy znalazlem3kable 2 sa niepodlaczone a jeden jest podlaczony do siedzenia ale niema nigdzie wlacznika ze siedzenie jest podgrzewane i elektryczne tez niejest,ale pod siedzeniem gdzie podlaczony jest kabel widac jak by to byl jakis mechanizm lub silnik.dzieki za podpowiedzi..acha po wyjeciu zegarow nic nie znalazlem,niezapala sie tez lapka niezapietych pasow i niema sygnalu io ich niezapieciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności