Skocz do zawartości

Astra II 2.0 160KM OPC - warto kupić? jakie awarie/koszty?


Gość wkamuda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem Astry II OPC 2.0 160KM.

Mam pytania odnośnie awaryjności, czy są jakieś większe usterki, czy jest coś co siada praktycznie w większości modeli OPC z takim motorem - (np. jak w 2.0 DTi - pompa wtryskowa) czy części są bardzo drogie...

 

Pytam, ponieważ miałem wcześniej Astrę 2.0 DTi i się dość dobrze przejechałem... 16 tys auto + 5 włożone w silnik, przez nietypową awarię pompy wtryskowej - mechanicy robili mi po kolei wtryski, głowicę, pompę itd.

 

Jeśli ktoś ma taki model, poprosiłbym o jakieś opinie na jego temat

 

A jeśli to ma jakiś wpływ na ocenę mam kupić 2.0, 160KM, 2000rok - z 2-letnią instalacją gazową, chociaż nie mam jej zamiaru używać - nawet zdemontować

 

pozdrawiam i proszę o opinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 2.0 OPC czyli x20xer to solidna i twarda jednostka, nie jest usterkowym autem.

Nie ma tam części za 5 tys która by sie zepsuła, chyba ze kapitalny remont silnika.

Jeśli kupisz zadbaną to posłuży długo

a co do gazu to jak uważasz, też chodzi dobrze na nim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej poprzedniej Astrze był sławny silnik 2.0 DTi, jak każdy wie pompa musiała siąść... tylko nie jak u każdego, bo auto odpalało... 0 błędów na TECHu i tak mi robili po kolei wszystko, aż się uzbierało 5 tys.

 

Hmmm... czyli warto się zastanowić, uwielbiam to auto, ma coś w sobie czego innym brakuje. W OPC dodatkowo jest moc... niepozorne, a mocne i zaskoczy nie jednego kozaka na światłach hehe :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co porównywać diesla z benzyną,

w 2.0dti ok 200.000 km przeważnie siada pompa wtryskowa więc nie tylko ty tak miałeś.

OPC jest ładna przyznaję, i ma potencjał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem, że nie tylko ja, tyle, że ja nie znalazłem dobrego mechanika na to auto :)

i dlatego tak to wyglądało :piwo:

 

Jeśli ktoś coś jeszcze może powiedzieć coś o tym modelu - byłoby super

jeśli wszystkie części są w normalnych granicach cenowych to nie będę się wiele zastanawiał i jutro się wybieram przeglądnąć to autko i będę widział, co i jak :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość mariorypin

Jestem użytkownikiem astry z silnikiem x20xer od 2 lat. Autko bezawaryjne. Wymieniłem tylko sprzęgło, wcześniej zagazowałem. Tylko ja je użytkuję - 1 kierowca. tankuję i jeżdżę Wiadomo zawieszenie - ale to tylko polskie drogi - wiec czasem cos stuka - ceny części jak to w oplu. Spalanie - jak na zarobki polskie da się znieść 10 litrów gazu - przy jeździe mieszanej - jak się przyciśnie więcej. Patrol policyjny czasem z ciekawości skontroluje ;).

POLECAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności