Skocz do zawartości

stuki w silniku


Gość pscr

Rekomendowane odpowiedzi

Opis usterki jak w temacie naswietle cala sprawe: mniej wiecej od roku jak sie silnik rozgrzeje dochodza do mnie dziwne stuki ptzypominajace klekotanie disla. przebieg 80000. ktos madry doradzil mi bym wymienil lancuch rozrzadu z napinaczem i wszystko bedzie dobrze . pojechalem do mechanika jego diagnoza byla taka sama. zdecydowalem sie na wymiane lancucha rozrzadu napinacza rolek i wszystkiego co sie z tym wiazalo koszt kolo 1500 zlotych ale silniczek chodzi ciszej i ma lepszego kopa wiec mysle ze sie oplacalo. mechanik powiedzial ze to klekotanie pochodzilo od napinacza ktory byl juz troche zuzyty.wszystko bylo dobrze kilka dni bo te dziwne stuki lub klekotanie sam nie wiem jak to nazwac nie ustalo. troche mnie to denerwuje bo jak mi cos walnie w trasie to mnie szlag trafi.

prosze o rade co mam dalej robic jezdzic czy tez do mechanika??? ale z czym?? jaka to awaria?

moje autko to Corsa 1.2 twinport 2004r. 80 tys.przebieg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniłeś cały rozrząd a wciąż stuka to mogą to być jeszcze dwie inne rzeczy. Po pierwsze mogą klekotać/stukać panewki wału a po drugie popychacze zaworów.

 

Mamy tu taką funkcję "szukaj". Następnym razem najpierw skorzystaj bo znaleźć moża bardzo dużo. O stukach też było kilka tematów, ostatni chyba nawet w lipcu więc bardzo niedawno :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniłeś cały rozrząd a wciąż stuka to mogą to być jeszcze dwie inne rzeczy. Po pierwsze mogą klekotać/stukać panewki wału a po drugie popychacze zaworów.

 

Mamy tu taką funkcję "szukaj". Następnym razem najpierw skorzystaj bo znaleźć moża bardzo dużo. O stukach też było kilka tematów, ostatni chyba nawet w lipcu więc bardzo niedawno :beer:

Dzieki za informacje jestem niestety zielony w sprawach samochodowych dlatego napisalem na forum i sie dopytywalem. Z mojej strony moge powiedizec ze te stuki dochodza z lewej strony silnika patrzac od wewnatrz. bede dalej szukal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lewej strony silnika patrzac od wewnatrz

masz na myśli po lewo siedząc w kabinie? Jest to metaliczny stuk? Częstotliwość wzrosta wraz z obrotami a w pewnym momencie zanika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lewej strony silnika patrzac od wewnatrz

masz na myśli po lewo siedząc w kabinie? Jest to metaliczny stuk? Częstotliwość wzrosta wraz z obrotami a w pewnym momencie zanika?

Tak siedzac po lewo w kabinie. raczej metaliczny stuk wystepujacy na luzie i niskich obrotach.silnik musi byc rozgrzany a po dodaniu gazu ustaje.dziekuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze sprawdź czy jest głośniejszy jak słuchasz od spodu silnika (spod zderzaka) czy od góry :beer: jeśli od dołu to mogą być panewki korbowodów lub główne a jeśli od góry to mogą być popychacze/dźwignie zaworów :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc ale te dzwieki juz sprawdzalem i wydaje mi sie ze glosniejszy dzwiek jest od spodu kolo zderzaka. Widze wiec ze musze spojrzec na te panewki.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności