Skocz do zawartości

Przekladnia/Maglownica z 2008 - czy bedzie pasowac do 2003?


Gość ranahum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Musze wymienic przekladnie. Obecnie mam jakis chinski zamiennik - zrobili mnie w konia w jednym z krakowskich warsztatow.

 

Gadalem z mechanikiem, mowil, ze oryginalna lepiej naprawic, niz kupowac zamienniki, ktore po miesiacu sa do naprawy. Mam upatrzona przekladnie, w sklepie mowili, ze bedzie pasowac, ale wole sie upewnic. To jest uzywana przekladnia po demontazu, podobnno nie ma luzow, jest sprawna. Z tym, ze jest od Combo C z 2008 roku, a ja mam Combo C z 2003 roku. Bedzie pasowac ta przekladnia do auta?

 

 

dzieki za pomoc... :COOL:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasować będzie przekładnia do auta, pozostaje jedno ale... przekładnie w oplu są jak wiadomo lewe i pojawiają się szybko luzy... jesli to jest przekładnia uzywana i to z 03 roku to nie wiesz kiedy luzy się w niej pojawią, lepiej kupić oryginał po regeneracji fabrycznej i miec swięty spokój....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasować będzie przekładnia do auta, pozostaje jedno ale... przekładnie w oplu są jak wiadomo lewe i pojawiają się szybko luzy... jesli to jest przekładnia uzywana i to z 03 roku to nie wiesz kiedy luzy się w niej pojawią, lepiej kupić oryginał po regeneracji fabrycznej i miec swięty spokój....

 

zle mnie zrozumiales:

-musze kupic przekladnie

-mam oferte kupna oryginalnej przekladni z demontazu, z auta z 2008 r - czyli chce kupic przekladnie z 2008 r.

-mam Opla Combo C z 2003 roku

 

przekladnia podobno nie ma luzow etc.

 

 

orientujesz sie gdzie moge kupic oryginalna przekladnie po regeneracji fabrycznej (w krakowie)? i ile to mniej wiecej kosztuje?

 

 

pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno

no właśnie.....

 

Zrób regeneracje swojej w jakims renomowanym warsztacie i zapomnij o temacie...wlasnie jestem na etapie poszukiwania takiego wasztatu (narazie najtaniej mam 800 zł na gotowo)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno

no właśnie.....

 

Zrób regeneracje swojej w jakims renomowanym warsztacie i zapomnij o temacie...wlasnie jestem na etapie poszukiwania takiego wasztatu (narazie najtaniej mam 800 zł na gotowo)

 

mam regenerowac chinski zamiennik?

napisalem wyzej ze w krakowskim warsztacie, na ulicy Oboźnej, zrobili mnie w konia. Policzyli za przekladnie jakos 350-400 zl + robocizna i wsadzili jakis chinski zamiennik, ktory po 2 tygodniach dostal luzow. A teraz sie wykrecaja, nie odbieraja telefonow etc. - a mialo byc na gwarancji!

 

Nie sadze zeby regenerowanie chinskiego zamiennika bylo dobrym pomyslem. Ewentualnosc, to zakupic oryginalna oplowska przekladnie i wtedy ja zregenerowac i o to sie caly czas pytam. Czy warto taka przekladnie kupic. mam oferte za 300 zl za przekladnie z 2008 r. (przekladnia z demontazu z auta rocznik 2008) - oryginalna przekladnia oplowska. mowili, ze sprawna, ze nie ma luzow. ewentualnie jakby nawet miala, to oplaca sie takie cos za 300 zl kupic i pozniej regenerowac (ewentualnie)?

 

nie wiem co mam zrobic. pomozcie chlopaki... nie chce zeby mnie znowu w jakims warsztacie w konia zrobili a nie jestem mechanikiem. tak to jest zaufac w polsce w warsztacie. wszedzie chca orznac czlowieka na kase.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pozostaje jedno ale... przekładnie w oplu są jak wiadomo lewe i pojawiają się szybko luzy...

... lepiej kupić oryginał po regeneracji fabrycznej i miec swięty spokój....

to w koncu oryginal jest dobrym rozwiazaniem? bo napisales ze przekladnie w oplu sa "lewe i pojawiaja sie szybko luzy", a zdanie pozniej ze "lepiej kupic oryginal po regeneracji"...

 

podejrzewam, ze szybko pisales i nie przekazales w 100% swojej mysli. albo ja nie rozumiem...

 

 

to jak to jest z tymi oryginalnymi przekladniami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam regenerowac chinski zamiennik?

napisalem wyzej ze w krakowskim warsztacie, na ulicy Oboźnej, zrobili mnie w konia. Policzyli za przekladnie jakos 350-400 zl + robocizna i wsadzili jakis chinski zamiennik, ktory po 2 tygodniach dostal luzow. A teraz sie wykrecaja, nie odbieraja telefonow etc. - a mialo byc na gwarancji!

 

mały off topic ale...

nie regenerować a reklamować.... jedź tam i zrób wojnę....jak nie to rzecznik praw konsumentów,

Masz jakiś papier z wymiany?

Pewne Twoja oryginalna maglownica jest teraz na allegro już po regeneracji.....

350-400 zl + robocizna

ja bym nie darował....

Walcz o swoje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam regenerowac chinski zamiennik?

napisalem wyzej ze w krakowskim warsztacie, na ulicy Oboźnej, zrobili mnie w konia. Policzyli za przekladnie jakos 350-400 zl + robocizna i wsadzili jakis chinski zamiennik, ktory po 2 tygodniach dostal luzow. A teraz sie wykrecaja, nie odbieraja telefonow etc. - a mialo byc na gwarancji!

 

mały off topic ale...

nie regenerować a reklamować.... jedź tam i zrób wojnę....jak nie to rzecznik praw konsumentów,

Masz jakiś papier z wymiany?

Pewne Twoja oryginalna maglownica jest teraz na allegro już po regeneracji.....

350-400 zl + robocizna

ja bym nie darował....

Walcz o swoje!

 

wiesz co, ze sie nie znam i jestem laikiem a nie mechanikiem, to sobie daruje. w kwestii gdzie mialbym jakakolwiek wiedze, bym nie popuscil. a tak oddam auto i niby zrobia, z laska, a przy okazji odbija sobie i cos wykreca, podmienia, etc...

 

chrzanic ich. jedynie moglbym tam z kijem pojechac, ale po co? szkoda moich nerwow, mam nauczke. rzecznik praw - takie sprawy ciagna sie latami, nie mam czasu po urzedach i sadach ganiac. zszargam im opinie na necie, roznych forach i stronach internetowych poswieconych warsztatom mechanicznym. sam wybralem ten warsztat bo mial kilka dobrych opinii na jednej z takich stron - pewnie wystawionych przez szefa tego pseudo zakladu i mechanikow. chlopaki w tym warsztacie znaja sie na rzeczy, umieja naprawic - to widac. jednak sa tez oszustami i sa lasi na kase. a co to za specjalista mechanik, co naprawi skrzynie biegow, a wykreci klimatyzacje i sciagnie paliwo z baku? juz odpowiadam - to polski mechanik. sa wyjatki, owszem, ale jak narazie polsce blizej do ukrainy, albo i do rosji niz do niemiec czy belgii...

 

zal, ale coz...

 

 

wracajac do tematu: co z ta przekladnia? kupic uzywke-oryginal z 2008 i regenerowac? bedzie w ogole pasowac do mojego combo z 2003?

 

 

pozdrawiam,

Kamil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja się wypowiem bo niedawno miałem to samo. Podjąłem decyzje z samodzielnej wymianie, kupiłem włoszczyznę z allegro za 230 bodajrze. Wymiana samodzielnie nie jest taka łatwa, dostęp przechlapany, trzeba opuszczać całe sanki i nieźle naginać rurą. Masakra. Ja robiłem na podnośniku kolumnowym i myślę że to jedyne rozwiązanie ponieważ wszystko w górze i w kanale byłoby znacznie trudniej. Żałuję że kupiłem tą włoszczyznę bo to straszna lipa, oryginalną sobie zostawiłem i jak ta padnie to wolę zregenerować oryginalną. Co do wymiany to 2 popołudnia z głowy, cały spocony i łapy poobijane. Naprawdę nie jest tak łatwo. Pozdrawiam.

P.s kupuj lepiej używkę oryginalną, i ważna sprawa przy montażu to ustawienie maglownicy (tyle samo obrotów w prawo co w lewo)

Zapomniałbym PASUJE TA Z 2008

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja się wypowiem bo niedawno miałem to samo. Podjąłem decyzje z samodzielnej wymianie, kupiłem włoszczyznę z allegro za 230 bodajrze. Wymiana samodzielnie nie jest taka łatwa, dostęp przechlapany, trzeba opuszczać całe sanki i nieźle naginać rurą. Masakra. Ja robiłem na podnośniku kolumnowym i myślę że to jedyne rozwiązanie ponieważ wszystko w górze i w kanale byłoby znacznie trudniej. Żałuję że kupiłem tą włoszczyznę bo to straszna lipa, oryginalną sobie zostawiłem i jak ta padnie to wolę zregenerować oryginalną. Co do wymiany to 2 popołudnia z głowy, cały spocony i łapy poobijane. Naprawdę nie jest tak łatwo. Pozdrawiam.

P.s kupuj lepiej używkę oryginalną, i ważna sprawa przy montażu to ustawienie maglownicy (tyle samo obrotów w prawo co w lewo)

Zapomniałbym PASUJE TA Z 2008

DZIEKI!:lol:!:lol: ufff... dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności