Skocz do zawartości

Osłony silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Poszukuję osłony silnika(lewa,prawa i spód) do Sintry 2.2 DT.Powód - auto z 1999 roku ale wyjątkowo nadszarpnięte zębem czasu a najbardziej mi zależy na osłonie paska napędu sprężarki klimy.Podczas jazdy po mokrej nawierzchni pasek ślizga się i piszczy,przestaje działać alternator,przygasają światła i zapala się ABS i mocno mnie to wkurza!Ostatni gościu który obiecał mi to załatwić wysterował mnie, więc zwracam się do was o pomoc :).Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Osłona silnika jest tyko z dołu , chyba że masz na myśli plastykowe nadkola.

Niema osłony paska a pasek ma zęby więc niemoże się ślizgać chyba ,że jest b.mocno zużyty. Niewykluczone ,że piszczy naprężacz paska.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Baki.Dzięki za zainteresowanie tematem.Trochę to dziwne co napisałeś ale wydaje mi się że jednak powinny być boczki bo wyraźnie widać miejsca mocowania i kształt jaki powinna mieć ta osłona.No chyba że dolna osłona jest tak wytłoczona że przykrywa też boki.Przyznam że nie widziałem oryginału nigdzie ale nie logicznym byłoby odsłanianie tak ważnego paska zwłaszcza że osłony produkowane dla innych marek pojazdów osłaniają tą część podwozia całkowicie bez względu na to z ilu części się składają.Jednak jeżeli masz rację to jest to niewybaczalny BŁĄD OPLA. Poczekajmy trochę , być może jednak ktoś widział jak wygląda kompletna osłona. ::):A co do paska to ma zęby podłużne więc jak namoknie to będzie piszczał bo alternator przy włączonych światłach stawia duży opór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w benzyniaku też nie ma takich osłon i chyba nigdy nie było. Tak samo piszczy mi pasek i przygasają światła, po wjechaniu z większą prędkością w kałuże.

Dodatkowo po wymianie rozrządu mechanik nie zwrócił uwagi na wężyki podciśnienia i jeden został przecięty tym paskiem. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na 100% niebyło takich osłon , oprócz dolnej. Przed dolną osłoną silnika jest jeszcze owiewka.Ona powoduje ,że nawet bez dolnej osłony woda niepowinna się dostać pod silnik.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wczołgam się pod samochód i sprawdzę dla zaspokojenia ciekawości, czy mam tą osłonę czy tylko miejsce na nią.

 

Osłony brak i nawet nie widziałem żadnych elementów do których mogła by być mocowana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 4 miesiące temu...
Gość krzysztof55

witam wszystkich podepne sie pod temat jest taka osłona na 100 % http://allegro.pl/plastik-oslona-silnika-opel-sintra-2-2-td-i3894832021.html

pepcoi.Odezwij się,też jestem z Krakowa,to może wymienimy jakieś doświadczenia.

Ja zrobiłem osłonę pod silnik,bo oryginalnie takiej nie było nigdy,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności