Skocz do zawartości

podrabiane oleje CASTROL


Gość Orbit

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

dzisiaj pojechałem na wymianę oleju w samochodzie rodziców , w czasie rozmowy z mechanikiem wspomniałem ze ostatnio wymieniłem w swoim samochodzie olej na Castrol Edge 5w-30 który zakupiłem na Allegro i był o wiele tańszy niż w sklepie praktycznie o 40 % , Widziałem minę mechanika , zdziwionym głosem się zapytał czy na pewno kupiłem oryginał , ponieważ zdążają się podróbki Castrola i nawet ostatnio robili remont Vectry w której silnik padł , właściciel wlał Castrol , który był zakupiony na Allegro , podejrzewali iz to była podróbka . z niedowierzaniem zacząłem szukać w Googlu i o dziwo ludzie piszą o podróbkach ...

pytanie czy ktos na forum słyszał o tym procederze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem w swoim samochodzie olej na Castrol Edge 5w-30 który zakupiłem na Allegro i był o wiele tańszy niż w sklepie praktycznie o 40 % ,

A ludzie dalej lubią promocje. :?: Rozumiem kupić taniej przez internet ale aż 40% taniej to juz daje do myślenia :?: Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to z pewnoscią nizszej klasy jakosciowej olej, ale raczej nie podróbka

no własnie , tylko jest jedno ""ALE"" to jest oficialny dystrybutor PRODUKTÓWCASTROL W POLSCE ,

http://allegro.pl/castrol-edge-5w-30-5w30-5l-warszawa-litr-gratis-i1252650340.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi olejami to sprawa jest taka, że sprzedawcy z allegro mają oleje sprowadzane z innych kratów Europy bo ceny hurtowe w PL olejów są wyższe niz np w Holandii

przerabiałem temt jak chciałem kupic olej Valvoline do swojego auta, zadzwoniłem do valvoline Polska, i zapytałem się dlaczego Oleje w sklepach są duzo droższe niż te same oryginalne na allegro, i czy nie są to podróbki albo jakieś kombinacje.

Pani mi własnie odpowiedziała, że producent ustala ceny olejów na każdy kraj, Polska ma te ceny wyższe niż np. wspomnaina Holandia, czy Niemcy, więc co za problem sprowadzić olej z innego kraju?

Być moŻe podróbki się zdarzają, jak to w naszym kraju bywa,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Castrol.... dzisiaj dostałem odpowiedz ...

 

Witam.

w odpowiedzi na pańskie pismo pragnę nadmienić iż dochodzą nas sygnały o olejach Castrol zakupionych na jednym z portali aukcyjnych , skutkiem używanie których były gorsze osiągi lub też pojedyncze przypadki uszkodzenia silnika, Castrol Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakość produktów sprzedawanych poza siecią autoryzowanych dystrybutorów ,adresy dostępne są na oficjalnej stronie www.castrol.com .

Ze swojej strony dodam , proszę zwracać uwagę na opakowania , w tym roku wprowadzone zostały nowe , jeśli olej posiada tegoroczna date produkcji ( zwłaszcza drugie półrocze ) a jest w starym opakowaniu istnieje duże prawdopodobieństwo iż nie jest to produkt oryginalny .

 

troche sie uspokoiłem , okazało sie ze kupiłem olej od autoryzowanego dystrybutora :spoko:

 

tak wygląda strare opakowanie

 

 

http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/59/17/88/1259178817

 

 

A tak nowe

 

 

 

http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/48/42/92/1248429203

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności