Skocz do zawartości

Padło aku, prostownik


Gość Beherit

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj padło mi aku , poniewaz wczoraj przy grilu corsa robiła lampke pozna noca, odpaliłam na kablach i jako ze niedziela i wogole zakupiłem prostownik, i moje pytania kiedy na wskazniku pokazuje sie 0 to oznacza ze aku jest naładowany(po 4 h ladowania) ? po odpaleniu na kablach i przejachaniu 30km i podlaczenia aku do prostownika wskazywał 1,5

Prostownik jest na 6ah 12v, aku ma 61ah i 12v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy na wskazniku pokazuje sie 0 to oznacza ze aku jest naładowany(po 4

h ladowania)

Jezeli jest 0 to jest naładowany. Te 4h wystarczyły do naładowania aku. Po prostu nie miałeś całkowicie rozładowanego akumulatora, a że nie mogłeś odpalić to wcale nie dziwne, masz przecież diesla a on potrzebuje kopa do odpalenia czyli dużego prądu rozruchowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo , nie zman sie na prostownikach i myslalem ze kupiłem zesputy (ost sztuke bo był przymrozek i jakos dziwnie je wykosiło ze sklepu xD), w sumie swiatła i radio działały ale nie chciał odpalic :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie swiatła i radio działały ale nie chciał odpalic

Rozrusznik potrzebuje o wiele więcej prądu niż te odbiorniki.

Ja kiedyś przez przypadek zostawiłem włączone radio na jakieś 20 godzin.

Rozrusznik nie kręcił ale światła i radio działały

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jaki polecili byście prostownik do Astry H 1,9 DTL. Asterke mam od kwietnia 2010 i na zimę chciałbym nabyć prostownik-akumulator 60Ah

Czy taki by wystarczył:

http://allegro.pl/ladowarka-akumulatorowa-bosch-c3-promocjia-i1285883477.html

a jeżeli nie to jaki?

Proszę o wskazówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator 60Ah

Zgodnie z zaleceniem producentów akumulatorów, maksymalny prąd ładowania akumulatora powinien wynosić 1/10 jego pojemności. Tak więc prostownik dla Twojego akumulatora 60Ah powinien mieć prąd ładowania 6A i takiego lub z większym prądem ładowania (np 7-8A) bym szukał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Pytanie zadałem ponieważ oglądałem ostatnio prostownik Boscha, popularny na Allegro ( kupują go ) "BOSCH PROSTOWNIK ŁADOWARKA C3 6/12V MOKRE ŻELOWE"-prąd ładowania wynosi 3,8A.

Tak jak czytałem na forum to nim musiał bym ładować mój akumulator ok 2x dłużej niż 6A-wym prostownikiem.

A ogólnie to może napisał byś kilka słów na temat właśnie takich prostowników. Jest ich coraz więcej w sprzedaży i kuszą nowych klientów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak czytałem na forum to nim musiał bym ładować mój akumulator ok 2x dłużej niż 6A-wym prostownikiem

Nie do końca się zgodzę, że dłuższe ładowanie akumulatora jest "be". Moim prostownikiem pochodzącym jeszcze z ery "późnego Gierka" zawsze ładuję jak najmniejszym prądem (około 1-2 A) ale jestem pewien, że jest naładowany poprawnie. Fakt, że przy mniejszym natężeniu prądu wydłuża się czas ładowania, ale mały prąd nie zniszczy akumulatora ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności